Zayıflatan Yiyecekler

2
303

Zayıflamak istiyorsanız dengeli beslenmeniz ve düzenli spor yapmanız şart. Fakat kesinlikle ihtiyacınız olan bir şey de yemek yemeyi azaltmak. İşte bu besinler tokluk hissinizi arttırarak kilo vermenize yardımcı olacak.

Yumurtanın hepsine yakını protein, bu nedenle önemli derecede tokluk hissi veriyor. İki ince dilim esmer ekmek, az miktarda yağsız peynir ve bir adet haşlanmış yumurta ile yapacağınız kahvaltı gün boyunca kendinizi daha tok hissetmenizi sağlayacaktır.

Ayva, elma, armut; bu üç meyvede bol miktarda lif bulunmaktadır. Özellikle şekerinizi ve kolesterolünüzü düşürmeye yardımcı olan ve ‘pektin’ adı verilen eriyebilen lifleri içermeleri, bu meyveleri tüketmeye faydalı hale getiriyor. Öğün aralarında tüketilince tok hissetmenizi sağlamaktadır.

Yemeğin içinde et olması tokluk hissi veriyor. Ayrıca ette ve balıkta fazla bulunan ‘lösin’ adı altındaki aminoasit kaslarınızın kalori harcamasını dahada basitleştiriyor.

En iyi zayıflamaya yardımcı olan içeceklerden biri olan yeşil çay da, faydayı sağlayan kafein değil, kateşinler denilen ve metabolizmayı hızlandırarak yağ yakımını arttıran antioksidanlar. Gece içildiği zaman uykuyu kaçırabiliyor.

Sızma zeytinyağının içindeki omega 6 yağ asitleri, kalori yakmanızı basitleştiriyor. Bu nedenle gün içerisinde bir çorba kaşığı kadar zeytinyağı tüketmek faydalı olacaktır.

Tarçın bir öğün içerisinde bir çay kaşığının dörtte biri kadar tarçın tüketmek yemekten sonra insülin artışını engellemekte, çabuk acıkmamanızı sağlamaktadır.

Sirke midenin boşalmasını yavaşlatarak hem daha fazla süre tok hissetmenizi sağlayacak, hem de daha uzun süre tok hissetmenizi sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Kilo Almak İçin Ne Yapmalıyım? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberDoğum Çantasında Neler Olmalı?
Sonraki haberCildi Güzelleştiren Meyveler

2 YORUMLAR