Yüz tipine uygun gelin saçı modeli nasıl belirlenir ?

0
186

Düğün gününüzde daha güzel bir görünüm sahip olmak, gelinliğinizin güzelliğini de saçınızla taçlandırmak istiyorsanız yüze göre gelin saçı modelleri yazımızı mutlaka okumanız ve seçimlerinizi yaparken bu bilgileri kullanmanız faydanıza olacaktır.

Söz konusu düğün günü olduğundan dolayı kendinize en yakışan modeli yaptırmanız daha güzel bir gelin olabilmenize olanak sağlayacaktır. Bunun için öncelikle yüz tipinize uygun modelleri kullanmaya özen göstermeniz gerekir.

Oval Yüz Tipi için Model Önerileri

Jessica Alba gibi ünlülere uyan bir tabir olarak belirtilen bu yüz tipine sahipseniz bu durumda yapmanız gereken şey şık duran topuz modellerinden birini seçmeniz olacaktır.

Yuvarlak Yüz Tipi için Model Önerileri

Dolgun yanaklarınız ve daha oval bir yüzünüz varsa bu durumda seçimlerinizi yaparken amacınız yüzünüzün daha uzun gözükmesini sağlamak olmalı. Bunun için yanlardan ayrılmış topuzlar, kabarık saç modelleri ya da önlerde dağınık perçemlerin bulunduğu topuzları tercih edebilirsiniz.

Dikdörtgen Yüz Tipi için Model Önerileri

Angelina Jolie gibi bir yüze sahipseniz en doğru tercih ense topuzu yaptırmanız olacaktır. Bu topuzu yaptırmak istemiyorsanız tüm saçlarınızı bir tarafa yığmnız ya da saçınızı tamamen yan taraftan topuz yaptırmanız da doğru bir seçim olacaktır.

Kalp Yüz Tipi için Model Önerileri

Çok dar bir çene yapısına sahipseniz, öncelikle saçınızı gelin saçı için uygun hale getirecek bir şekilde kestirmelisiniz. Özellikle saçınızın önlerine güç verilerek kesilen modeller daha güzel bir şekilde saçınızı yaptırmanıza olanak sağlayacaktır. Bu yüz tipi için en uygun olan model yandan ayrılmış olan ve omuzlarda açık bırakılmış olan saç modelleri ya da tepede hafif bir kabarıklık bulunan topuz modelleri olacaktır.

Kare Yüz Tipi için Model Önerileri

Elbette bu yüz tipi için en uygun olan tercih bukleli bir yan topuz modeli olacaktır. Bu model ile yüzünüzün hatlarını vurgulayabilmeniz mümkündür. Eğer yüzünüzü yumuşatmak istiyorsanız bu durumda da saçınızı Sandra Bullock gibi dümdüz bir şekilde bırakmanız daha uygun olacaktır.

Bir başka konumuzda 2016 yılına damga vurmuş olan birbirinden ilginç gelin saçı modelleri başlıklı yazımız olan 2016 gelin başı modelleri, 2016 gelin saçı modelleri ve gelin saçı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberAbiye Saç Modelleri Nasıl olmalıdır ?
Sonraki haberKısa Gelin Saçı Modelleri nasıl olmalıdır ?

HENÜZ YORUM YOK