Yeni Evli Çiftler İçin Dekorasyon Önerileri

0
247

Dekorasyon evlerin en güzel şekilde görünmesini sağlayan ve birbirileri ile uyumlu olan eşyaların bir arada bulunmasını gerektiren önemli bir görsel zevk olmaktadır. Dekorasyon kesinlikle kişisel bir zevktir. İnsanların beğenilerine ve görsel algılarına göre şekillendirecekleri yaşam alanları dekorasyon işlemlerini oluşturmaktadır. Her evin dekorasyonu farklı olacağı gibi aynı zamanda nevi şahsına münhasır olacaktır.

Yeni Evliler Her Zaman Sade ve Şık Tasarımları Tercih Etmelidir

İnsanlar genellikle ilk evlerini dekore etmede zorlanırlar. Özellikle de yeni evliler için dekorasyon önerileri oldukça önemli olmaktadır. Sıfırdan döşenecek olan evlerde eşya seçimleri, eşya tarzları ve evlerde eşyaların nasıl konumlandırılacağı oldukça önem arz etmektedir. Yeni evli çiftler düğün masrafları ev masraflar ve ekstradan çıkan masraflar yüzünden dekorasyon işlemlerinde biraz cimri davranabilmektedir. Fakat bunun hiçbir önemi yoktur. Çünkü ucuz eşyalar ile de son derece kaliteli, konforlu ve görsel açıdan şık mekanlar yaratılabilir.

Yeni evli çiftlerin dekorasyon konusunda ilk dikkat edeceği nokta öncelikle eşyaların yalınlığı olmalıdır. Kesinlikle fazla eşya ve kalabalık yaratacak olan eşyalar alınmamalıdır. Bu evleri boğacağı gibi aynı zamanda külfet oluşturacak ve son derece olumsuz durumlara yol açacaktır. Tabi bir de kısa süre sonra aileye katılacak olan yeni üye için de fazla eşya sorun yaratacaktır.

Dekorasyon Bebeğin Yaşam Alanı İçin Uygun Olmalıdır

Evlerin dekore edilmesinde yeni evli çiftler bütün planları kesinlikle bebeğe göre yapmalıdır. Kadınlar bu konuda oldukça hassas davranmakta ve bebe odalarını önceden tercih etmektedir ve bu çok doğru bir yoldur. Özellikle evlerde bebek odalarının en konforlu şekilde tasarlanması ve bebek odalarının dekore edilmesi konusunda titiz davranılması gerekmektedir. Çünkü birçok gece kendi yatak odanızın dışında kalabilirsiniz. Kalacağınız bu oda da bebek odası olacaktır.

Yeni evli çiftler kesinlikle küçük boyutlarda biblolar, boncuklu tasarımlar ve vitrin eşyaları gibi süs eşyalarına önem vermemelidir. Çünkü bebekler büyüme aşamalarında sürekli bu eşyalara ellerini atacak ve devamlı sizi arkasından koşturacaktır. Bu yüzden de yeni evli çiftlerin ev dekorasyonları sade, rahat ve şık tasarımlar oluşturmalı ve yaşam alanı tamamen bebeğin büyümesine göre şekillendirilmelidir.

Bir başka konumuzda Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı yazımız olan çiçek, modern ve romantik hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberPürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılır?
Sonraki haberSıkıcı Evliliğinizi Canlandırmanın Yolları

HENÜZ YORUM YOK