Yay Burcu Kadınının Genel Özellikleri

0
272

Yay burcu kadının en belirgin özelliği her ortamda dikkat çekmeyi başarabilir olmasıdır. Gerek bunu kültürleriyle, gerek neşesiyle, gerekse de akıllı konuşmacı tavırlarıyla sağlar. Enerjisi yüksek insanlardır, girdikleri ortamın neşeli olmasını sağlar. Bu yüzden çok sevilen biridir ve yay kadınına kalabalık ortamlarda denk gelmeniz daha yüksek olasılıktır. Dikkat çekmelerini sağlan diğer bir özellik; cazibeli olmalıdır. Doğal olmaları, vücut dillerini doğru ve yerinde kullanmaları bu özelliğin etkisini artırmaktadır. Doğal olmalarına örnek verilirse makyaj yapmamayı, spor şık olmayı tercih ederler.

Yay burcunun bir diğer özelliği ise özgürlüğüne çok düşkün olmasıdır. Emir altına girmeyi ve kısıtlanmayı sevmediğinden dolayı aile bağları kopuk olabilir. Hareketlerini kısıtlayıcı ve huzursuz olduğu bir ortamdan hemen uzaklaşır. Yay kadının eli kolu bağlı hissettiğinde huzursuzluğunu sunmaktan çekinmez. Yay burcu bir kadından bir rica da bulunurken emir cümlesiyle değil daha kibar bir yolla istenilir. Yay kadını özgürlüğüne düşkün olması şu şekilde de açıklanabilir; aklına estiğinde yolculuk edebilir ya da çat kapı bir arkadaşını ziyaret edebilir. Yay kadını bir yerleri keşfetmeyi ve yeni insanlar tanımaya bayılır. Bu yüzdendir ki yolculuk etmeyi de çok sever. Gittiği yerde otelde kalmak yerine kamp yapmayı tercih edebilir. Bu tutkusunu gerçekleştirmek daha keyifli olmasını sağlayacaktır.

Yay kadını zekidir, parlak fikirlere sahiptir. İletişim kurarken bunu karşı tarafa kolayca sergiler. Araştırmayı çok sevdiğinden bu onun birçok konuda bilgi sahibi olmasını ve akılcı konuşmasıyla zekasını ve fikirlerini sunarken etkili olmasını sağlamaktadır. Olumsuz bir özelliği de ukala olabilmesidir.

Çalışkan olmaları da bir diğer özelliğidir. Hayatta ki sorumlulukları yerine getirmesini bilirler. Hayatı ciddiye alırlar iş hayatında başarılı olmak için büyük çaba sarf ederler. Akıllarını kullanabilirlerse başarılı olmaları zor değildir. Büyük başarılara imza atmış kişilerinin çoğunun yay burcuna sahiptir. Fakat dikkatleri çabuk dağıldığından bu yüzden doğru bir çalışma da sergileyemeyebilirler. Bir iş yaparken başka işle uğraştığından zamanla problem yaşayabilirler. Sorumluluklarına ve verdikleri söze sadıklardır.

Yay kadını güven dolu biridir. Sevgisini sadakatini sunmaktan hiç çekinmez. Yay kadınına bu özellikler saf bir görüntü kazandırsa da öyle değillerdir. Sevmeye ve sevilmeye çok önem verir. Kalbi savunmasızdır çevresindekilerini bu özelliği cesaretlendirir ve kurtlar avını avlamakta geç kalmaz. Bu sebeple birçok kere kırılmıştır. Sık sık içten içe ağlamıştır ya da gözyaşını herkesten saklamış o gece sırılsıklam bir yastıkla uyumuştur. Yine de onun çevresinde birçok kimse olacak ve hayattan keyif almaya bakacaktır. İyimserliğinden asla vazgeçmeyecektir. Eğer kendisi birini kırdıysa bu genelde açık sözlü olmasından kaynaklanabilir özür dilemekten asla çekinmez.

Yay kadını farklı olmayı sever. Farklılıklar hep dikkatini çeker uzak olması gerektiği birçok şey ilgi odağı olur. Hayatında ruhsal yapısında hep değişkenlik olabilir. Hayatında sık sık değişiklik yapacak bir şeyler bulur bu da onun sıkılgan bir ruh haline sahip olduğunu gösterir. Sık sık ortam değiştirir. Rahat olduğu her ortamda bulunur.

Yay kadını herhangi bir sorun karşısında abartılı ve sabırsız bir davranış sergiler. Abartılı olması sadece sorun karşısında değil aşırı rahat tavırlarında ve kendisine güvenmesinde de vardır. Daha sonra mantıklı düşünebildiğinde yanlışını fark eder bunu da esprili bir şekilde anlatabilir. Ancak bunun kendisinin fark etmesini ister bir başkası tarafından söylenmesi pek hoşuna gitmez.

Yay kadını derin hisseden hayata pembe gözlüklerle bakar. Bazen kendini ifade etmesinde bu sebeple zorluk çeker yaşamda olup bitenden haberdar olmayabilir. Sonunu tahmin etmeden ya da çok üstünde düşünmeden macera peşinde koşar. Daha sonra da kötü bir sonuçta iyi niyetine bir sebep olarak sunabilir.

Yay Kadınının Aşk Hayatı

Yay kadının aşk hayatı karmaşıktır. Bazen arkadaşı en büyük aşkı, aşkı da en iyi arkadaşı olabilir. Yay kadını içten sevgisini belli etmekten çekinmeyen biri olduğu için ne hissediyorsa ve ne düşünüyorsa davranışlarında saklıdır. Yay kadını ateşli kavgalarında bile sevgisini çok açık bir şekilde ortaya koyar. Sevildikçe sevgisi ve değeri artar.

Enerjisi yüksek bir burç olduğu için aşkını tutkulu yaşar. Aşkını cinsel fantezilerle ve sürprizle de yükseltir. Yay kadını partneri ile kendini eşit düşündüğü için cinsellikte erkek egemenliğinden asla haz etmez. Eğlenceli bir boyutu da taşımaktan çok büyük keyif alır. Yay kadını anı yaşamayı tercih eder  ve kurallara, geleneklere bağlı bir ilişki yürütmez.

Yay kadını özgür, bağımsız yaşamayı sevdiğinden kıskanç, kısıtlayıcı bir partner ile yapamaz. Partneri onu keşfetme arzusundan asla vazgeçiremez. Hayatının yanı sıra ilişkisini de doludizgin, son derece ateşli yaşar. Kısaca değişken ruh halini dengeleyici, hareketli hayatını kısıtlamayan biriyle ilişki kurmalıdır.

Yay kadını çocuklarının en yakın arkadaşı, eşiyle monoton bir ilişki yürütmeyen bir kadındır. Eşinin hayat enerjisi olacak ve gülen yüzünü eksik etmeyecektir. Sanata düşkünlüğünden çocuklarını bu konu da eğitilmesini isteyebilir. Mutfakta uğraşmayı sevmese de çocukları ve eşi için sık sık farklı tariflere başvuracaktır. Yay kadının neşeli ve uyumlu olmasından iyi bir eş olacaktır. Ayrıca konuklarını da cana yakın ağırlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Balık Burcu Kadınının Özellikleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberEvde Yüz Bakımı Nasıl Yapılır?
Sonraki haberFotoğraflarda Güzel Çıkmanın Yolları

HENÜZ YORUM YOK