Uzun İlişkilerin Sırları

0
147

Yarım asırlık evli çiftleri el ele gördüğümüzde gıpta ile bakar, hatta fotoğraflarını çeker ve iç geçirerek acaba biz de böyle gerçek bir aşk bulabilecek miyiz diye söyleniriz. Fakat yeni nesil aşk konusunda biraz aceleci, çabuk fikri değişen ve son derece de keskin kararları olan bir durum sergilemektedir. Bu da birçok farklı ilişkinin ortaya çıkmasına neden olurken bir türlü gerçek aşkın bulunamamasına da neden olmaktadır. İlişkilerdeki en önemli nokta ise gerçek aşkı bulduktan sonra başlar. Çünkü önemli olan gerçek aşkı bulmuşken kaybetmemek ve bunun için fedakarlık yapmaktadır. İşte uzun ilişkilerin sırları arasında ilk nokta fedakarlıktır.

Sevgi Saygı Ve Hoşgörü Uzun İlişkinin Temelidir

Çiftler birbirleri için her şeyi göze almalı ve çiftler arasında kazanan veya kaybeden gibi bir durum olmamalıdır. İlişkinin devamı için kime görev düşüyorsa karşılık beklemeden, hiçbir şekilde sonradan bu durumu konu etmeden elinden gelen fedakarlığı göstermelidir. Fedakarlık her zaman için ilişkiyi çok uzun sürelere taşıyacaktır. Uzun ilişkilerin püf noktaları arasında diğer nokta ise saygıdır.

Saygı her insan arasında oldukça önemli olduğu gibi ilişkilerde de oldukça fazla önem arz etmektedir. Çiftlerin birbirine saygısı kalmadığı zaman peşi sıra sevgisi ve aşkı da kalmayacaktır. Bu yüzden de çiftler arasında saygı bağları çok önemli olmaktadır.

Sadakat ve Dürüstlük Her Zaman İlişkiyi Ayakta Tutar

Çiftler ortak paydada buluşurken aynı zamanda farklı karakterlerde olduklarını da unutmamalı ve birbirlerinin karakter özelliklerini değiştirmeye çalışmamalıdır. Bu gibi bir durum ilişkiye oldukça zarar verecek ve eninde sonunda ilişkinin bitmesine neden olacaktır. Çiftler birbirlerini her zaman için olduğu gibi kabul etmeli ve asla bu konuda birbirlerinden değişiklik istememelidir.

Güçlü ve uzun ilişkilerin ayrıntıları içerisinde en önemli noktalardan biri ise sadakat olmalıdır. Çiftlerin birbirlerine karşı duydukları sadakat duygusu aşlarının ve sevgilerinin daim olacağının en büyük göstergesi olacaktır. Bir ilişkide sadakatsizlik yaşanmış ise o ilişkinin bir daha toparlanmasının da imkanı yoktur.

Oldukça uzun süren ilişkiler için son tespitler ise karşılıklı anlayış, çiftlerin birbirlerine karşı hoşgörüleri, birer birey olduklarını unutmamaları ve tabi ki kıskançlık krizleri yaşamamaları aşkların ve ilişkilerin uzun süreli olmasını sağlayacaktır.

Bir başka konumuzda İlişkilerde Aşkı Öldüren Nedenler başlıklı yazımız olan aşk biter mi, aşkı öldüren ve aşkın yaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberPratik Dekorasyon Önerileri
Sonraki haberSağlıklı Yaşam Rehberi

HENÜZ YORUM YOK