Uzun Burunlu Kadınlar İçin Saç Modelleri

0
679

Uzun burunlu kadınlar, burunlarındaki kusuru gizlemek için farklı saç modellerine başvururlar. Fakat bazı modeller uzun burnu gizlemek yerine daha da açığa çıkartmaktadır. Estetik operasyonlara gerek kalmadan, doğru saç modelini seçerek, burnunuzu olduğundan daha kısa gösterebilirsiniz. Tabii tek unsur saç değildir. Makyajınız da yüz hatlarınızı ortaya çıkarmaya ya da gizlemeye yardımcı olur.

Uzun burunlu kadınlar, hiç bir şekilde kısa saç modellerini tercih etmemeleri gerekmektedir. Keskin hatları olan saç modellerini değil daha yumuşak kesim olan saç modellerini tercih etmenizde de fayda var. Yine aynı şekilde at kuyruğu ve topuzlu saç modelleri yüz hatlarını belirginleştirir. Uzun bir burnunuz varsa bu modelleri de unutmalısınız. Fakat katlı ve kahküllü saç modelleri yüz hatlarınızı ve burnunuzu gizlemeye yardımcı olur.

Saçlarınızdaki perçemlere dikkat etmelisiniz. Kısa perçemler yine burnunuzu ortaya çıkaracaktır. Ayrıca saçlarınızı ortadan ikiye ayırarak yüzünüzün daha uzun gözükmesini sağlayabilirsiniz. İki yana ayırdığınız saçlarınıza daha sonra maşa uygulayabilirsiniz. Dalgalanmış saçlarınız burnunuzdan daha fazla dikkat çekecektir.

Saçlarınıza takacağınız bantlar ile yine dikkati başka yere çekebilir, uzun burnunuzu gizleyebilirsiniz. Güneş gözlükleri de burun gizlemede en etkili yöntemler arasındadır. Burnunu en iyi gizlemeyi başaran kişilerden biri de Paris Hilton’dur. Paris Hilton’un saç modellerine bakarak beğendiğiniz bir modeli kendinize uygulayabilirsiniz.

Kısaca yüzünüzdeki kusurları gizlemek, başka bir yere dikkat çekmek demektir. Takacağınız güneş gözlüğü, parlak bir saç bandı yüzünüzdeki kusurları gizlemeye yardımcı olur. Özetlemek gerekirse, kısa saç değil, uzun saçları tercih etmeli, gerekirse saçları yandan ayırmalı ve yüzünüzü uzun göstermelisiniz. Dalgalı ve katlı saç modellerini de tercih edebilir, hafif bir makyaj ile istediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. En önemlisi de burnunuzun uzunluğunu kafaya takmamak ve bu konuda obsesif olmamaktır. Kendinize güvenin. Yüzünüzdeki kusurları gizlemek için komik duruma düşmeyin…

Siz de estetik operasyona girmek istemiyorsanız bu yazımızda bahsi geçen modelleri kendinize uygulayabilirsiniz. Yazı ile alakalı soru ve önerilerinizi bekliyoruz.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar İçin En İyi Kısa Saç Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberTer Kokusunu Önlemenin Yolları
Sonraki haberEvde Yapılan Yılbaşı Partilerinde Neler Giyilmeli?

HENÜZ YORUM YOK