Suyun Cilde Faydaları Nelerdir?

0
196

Bol su tüketmek özellikle diyet yapanlar ve kilo vermek isteyenlerin en çok başvurduğu yöntemlerden biridir. Fakat su içmek sadece beslenme ile ilgili konularda değil aynı zamanda cilt güzelliği için de vazgeçilmez konular arasındadır. Su içmenin cilde faydaları bu anlamda sayılamayacak derecede fazla ve güzelliğine önem veren her bayanın dikkat etmesi gerekenler arasındadır.
Cildimiz bütün vücudumuzu kaplıyor ve gün boyu karşılaştığımız her şey aslında cildimiz üzerinde bir iz bırakmaktadır diyebiliriz. Her türlü dış koşula karşı vücudumuzun geri kalan kısmını koruyan cildiminizin elbette zaman içinde yıpranmaya uğraması ve eski estetiğini, sağlığını yitirmesi gayet normaldir. Güzel görünen bir cildin ilk koşulu da kozmetik malzemelerinden önce sağlıklı bir cilde sahip olmak olduğundan dolayı cildinizin görünümü ile ilgili şikayetleriniz var ise öncelikle onu daha sağlıklı hale getirmek için bol bol su içmeye çalışmalısınız.
Günlük yaklaşık olarak 2 litre bir su tüketimi uzmanlar tarafından cildin sağlığını ve güzelliğini koruması bakımından şiddetle önerilmektedir. Zira sağlıksız olarak görünen ciltlerin pek çoğunun esas sorunu muhafaza etmeleri gereken nemi kaybetmeleri ve bu nedenle kuruluk sorunları ile karşılaşmalarıdır. Vücudumuzun büyük bir kısmını su oluşturduğuna göre vücudumuzu böyle bir kaynaktan mahrum etmek büyük bir sorun teşkil eder.

Ayrıca cilt bakımı sadece su içmekten ibaret olmasa da günlük su tüketiminizi düzenli hale getirmeniz ve cildiniz o gün ister iyi görünsün ister kötü görünsün sürekli olarak aynı şekilde bu su rejimine devam etmeniz gerekmektedir. Cildinizin yetersiz miktarda su ile beslenmesi sonucunda kırışıklar, çatlaklar ve pek çok değişik rahatsızlıklar ortaya çıkmaktadır. Cilt dokunuzun yaşlandıkça kırışıklar ile dolmasını sebebi cildin nem ve sıvıya ihtiyaç duyan tabakasında gerçekleşen bozukluklardır.

Bir önceki yazımız olan Cildi Güzelleştiren Meyveler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberCildi Güzelleştiren Meyveler
Sonraki haberHamile Kalmak İçin Ne Yapılmalı?

HENÜZ YORUM YOK