Sıkıcı Evliliğinizi Canlandırmanın Yolları

0
229

Bir kadın ve erkek, evliliğe ilk adımlarını attıklarında içlerindeki sonsuz aşk ve heyecanın sürekli devam edeceğinin beklentisi içinde olurlar. Ancak gün geçtikçe  eşler birbirine alışır ve hayatları oldukça durağan olmaya başlar. Bu noktadan sonra giderek rutinleşen bu ortak hayatın sorumlulukları iyice katlanılamaz bir hal alır. Eşler, evliliğin son derece sıkıcı olduğunu düşünmeye başlarlar. Eğer sizin evliliğiniz de böyle bir süreçten geçiyorsa evliliği canlandırmak adına paylaştığımız bazı tavsiyeler, sizin de işinize yarayacaktır.

Eski Günleri Hatırlayın

Beraber olmaya başladığınız ilk günleri hatırlayın. Sizi, birbiriniz için farklı kılan şeyin ne olduğunu anımsamaya çalışın. Belki de bu şey, hayatın koşturmacasında bir türlü yapma fırsatı bulamadığınız mutluluk reçetenizdir. Bu reçeteyi yakaladığınızda, eşinizi hala çok arzuladığınızı ona göstermiş olacaksınız.

Birlikte Bir Kursa Gidin / Ders Alın

Beraber bir kursa gitmek ya da birlikte ders almak, eşinizle olan ilişkinizi güçlendirmeniz açısından oldukça faydalı bir yoldur. Çünkü üzerinde vakit ayırdığınız konu hakkında ortak bir birikim ve ilgi alanı yaratabilme imkanına kavuşursunuz. Özellikle belediyeler, çok çeşitli ilgi alanlarına yönelik kurslar açmaktadırlar. Bu kurslardan ortak olarak hoşlanılan bir kurs bulunup başlanılabilir.

Birlikte Farklı Şeyler Yapın

Yaptığınız şeyler basit de olsa beraber yapmış olmak hayatınıza hareket katacaktır. Kitapçılara yeni gelen kitapları incelemek, birlikte yeni bir yemek tarifini denemek hatta bir kart oyunu oynamak bile sizi rutinin dışına çıkarmaya yardımcı olacaktır.

Birlikte Plan Kurun

Aşkı canlandırma yollarından biri de birlikte plan yapmaktır. İster kadın olun ister erkek, plan yapmanın insana kazandırdığı pozitif enerjiyi kimse yadsıyamaz. Bununla birlikte müsait olduğunuz bir saatte bir araya gelip gerek maddi, gerek manevi ve duygusal sorunlarınızı çözmek adına bazı planlar yapabilirsiniz. Bu durum, ilişkinizi canlandırmak adına gerçekten önem arz etmektedir.

Tatile Gidin

Yaşamın koşturmacası sırasında eşinizle yeterince vakit geçirememeniz, ilişkinizin giderek soğumasına neden olmuş olabilir.  Bu durumu ortadan kaldırmak için kısa süreliğine de olsa başbaşa yapacağınız bir tatil her şeyi değiştirebilir. Bu tatil sırasında hem kafanızı dinlemiş olacaksınız hem de eşinizle yeterince vakit geçirerek ilişkinizi kuvvetlendirebileceksiniz.

Bir başka konumuzda İlişkilerde Aşkı Öldüren Nedenler başlıklı yazımız olan aşk biter mi, aşkı öldüren ve aşkın yaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberYeni Evli Çiftler İçin Dekorasyon Önerileri
Sonraki haberErişteli Yeşil Mercimek Çorbası Nasıl Yapılır

HENÜZ YORUM YOK