Sağlıklı Forma Girmek İçin Öneriler

0
112

Kilo sorunu ile başınız dertte mi bir türlü istediğim kiloya ulaşamıyorum, ulaştıktan sonra tekrar kısa sürede kilo mu alıyorum sağlığımın bozulmasın da korkuyorum diye başlayan sorular maalesef sıkça duymaktayız. Yapılan araştırmalar da gün geçtikçe Türkiye de olduğu gibi dünyada da kilo sorunu yaşayan kişi sayısı artmaktadır. Günümüz koşulları, çalışma hayatı, stres, hazır yemek yeme, acele ile tükettiğimiz gıdalar, hareketsizlik başlıca kilo alma nedenleridir. Peki kilolardan kurtulma ve sağlıklı forma girmek için öneriler nelerdir sorusunu sağlık uzmanlarına sorduk ve aldığımız cevapları sizinle paylaşmak istedik hanımlar ve beyler,

Güne erken başlayın fazla uyku vücuttu hantallaştırır sürekli yorgun olursunuz ve uyuma ihtiyacı ve yemek ihtiyacı ile yaşarsınız. Güne erken başlayıp bir bardak ılık su için ve mutlaka kahvaltı yapın yapılan kahvaltı diğer öğünün de daha az yemenizi sağlayacaktır. Öğün atlamayın ve öğle ve akşam yemeklerinde porsiyonu yarıya indirerek ile başlayın ve bol limonlu salata ve bir kase yoğurt öğünlerinizi de bulunsun. Kızartmalar, hamur işlerine ara verin, haşlanmış sebze ve ızgara da pişirilmiş balı, tavuk ve hafta da bir defa kırmızı et yağsız ve haşlanma ve ızgara da pişirin.

Su günde 2.5 litre su mutlaka için yemeklerden önce ve yemeklerle birlikte özellikle için su sindirim sistemini hızlı çalışmasını sağlar.Spor yapın ve günde 30 dakika tempolu yürüyün. Yapabiliyorsanız yüzün, yüzmenin en iyi spor olduğu form da kalmak için olduğunu söylemektedirler sağlık uzmanları.Ekmeği sadece sabah kahvaltıların da tüketin kepek ekmek sindirim kolay ve kilo aldırmaz. Geç saatler de atıştırmayın, bitki çayları için. Bitki çayları hem sağlığınız için hem de forma da kalmanız içindir. Öğün aralarında bolca meyve tüketmeyi unutmayın!

Bir başka konumuzda Doğal Gıdalar İle Cilt Güzelliği başlıklı yazımız olan cilt bakımı, cilt güzelliği ve pürüzsüz hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberBebeklerde Uyku Problemleri
Sonraki haberDoğal Vücut Sıkılaştırıcılar Nelerdir ?

HENÜZ YORUM YOK