Kudret Narı Nedir ve Ne İşe Yarar?

0
167

Asya, Avrupa ve Hindistan bölgelerinde yetişen ve birçok hastalıklara oldukça iyi gelen kudret narı, halk arasında çok fazla bilinmemektedir. Özellikle hücre yenileyen ve mide rahatsızlıklarına iyi gelen yanı olduğundan dolayı bu besin kaynağının aslında fırsat bulundukça tüketilmesi gerekir. Üstelik baktığımızda kudret narı yağı bile artık çıkartılarak piyasaya sunulmakta ve birçok hastalığında en iyi şekilde iyileştirilmesi adına başvurulmaktadır.

Turuncu ve renkli yanı ağır basan bir meyve olarak bilinen kudret narı çoğu zaman ülkemizde ki vatandaşlar tarafından tam olarak bilinmeyebiliyor. Daha çok Eylül ayında yetişen bu meyveden hazırlanacak kürler mide rahatsızlıklarının kısa süre içerisinde ortadan kalkmasına da en iyi şekilde neden olacaktır. Aynı zamanda şeker hastalığı olan kişiler için de şeker hastalığına iyi gelen faydaları da bulunuyor.

Kudret Narı Tohumu ve Ne Zaman Ekilir?

Daha çok Eylül ayında ekimi gerçekleşir. Daha çok hava sıcaklığının 20-25 derece olduğu dönemlerde ekimden daha çok verim alınmaktadır. Kudret narının aynı zamanda daha çok Amazon havzasında, Doğu Afrika’da, Asya, Karayip bölgelerinde uygun bir şekilde yetiştirilerek verim alınabileceğini de söyleyebiliriz. Daha çok ekim işleri ile uğraşan kişilerde doğal olarak kudret narı tohumu ekim zamanı merak ediyor.

Kudret Narı Fidanı Ölçüleri Nedir?

Kudret narının daha çok 40 – 50 cm boylarına kadar uzadığını söyleyebiliriz. Kudret narı fidanı en fazla 60 cm kadar uzayabilir. Son derece de insan sağlığı açısından faydalı olan bu meyve artık şifa gözüyle bakılmaya başlanmaktadır. Aynı zamanda hastalıkların iyileştirilmesi ve insan sağlığının da en iyi şekilde düzeltilmesi adına daha çok kudret narı macunu olarak da tüketildiğini de söyleyebiliriz.

Bir önceki yazımız olan Kabızlığa İyi Gelen Yiyecekler Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberKirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler
Sonraki haberDuvar Kağıtları

HENÜZ YORUM YOK