Kolay Eyeliner Nasıl Çekilir?

0
252

Her kadın güzeldir. Kiminin saçları, kiminin fiziği kiminin ise gözleri güzeldir. Doğal güzelliğimiz üzerine güzellik katmak için kullanabileceğimiz en güzel sihirli değnek ise makyajdır. Doğru ve uygun bir şekilde yapılan makyaj kadınların güzelliğine güzellik katar. Her kadının doğal güzelliğine uygun olarak yapılması gerekir makyajın. Saç rengine, göz rengine ve yüz tipine göre yapılan makyaj değişiklik göstermektedir. Göz makyajı ise gözlerin güzelliğini ortaya çıkarmak adına son derece dikkatli ve düzgün yapılmalıdır aksi halde bakışlarımız bu makyajdan negatif bir şekilde etkilenecektir. Biz bu yazımızda göz makyajının olmazsa olmazlarından eyeliner nasıl çekilir?, eyeliner türleri nelerdir? gibi konuları anlatmaya çalışacağız.

Eyeliner Nasıl Seçilir

Öncelikle kullanacak eyeliner’ı dikkatli seçmek gerekmektedir. Hem güvenilirliği açısından hem de kullanılışlığı açısından kullanılacak ürünün kalitesi önem teşkil etmektedir. El yapısına ve ergonomisine bağlı olarak farklı ürünler tercih edilebilir. Buna bağlı olarak eyeliner yerine dipliner da seçilebilir. Eyelinerlar ince uzun fırçalara sahiptir ve kullanımı ve yönetimi biraz daha zordur. Bunun aksine diplinerlar ise daha kalın ve daha sert bir fırçaya sahiptir ve kullanan kişiye göre daha rahat olabilmektedir. Kişi kendisine uygun ürünü seçmelidir. Seçilen ürünün ise mutlaka kaliteli ve güvenilir bir ürün olması gerekir. Eyeliner çekerken dikkat edilmesi gerekenler ise şu şekildedir.

Eyeliner Çekmenin Püf Noktaları

Eyeliner çekmek aslında birçok kadının sahip olduğu el becerisiyle yapabileceği bir şeydir. Sadece biraz pratik ve biraz çalışma gerektiren bir konudur. Bunun için de her gün eyeliner kullanmayı alışkanlık haline getirmek gereklidir. Günlük makyajınızı hafif bir far ve eyeliner ile oluşturabilirsiniz. Eyeliner sürerken önemli olan düz bir şerit çekebilmek ve göz üzerinde dağıtmamak gerekir. Eyeliner çekmenin püf noktaları bununla da kalmaz. Göz kapağınız üzerinde düzgün bir şerit oluşturabilmek için göz kenarınızdan hafifçe çekmeniz gerekebilir. Bu şekilde daha rahat bir şekilde eyelinerınızı uygulayabilirsiniz.

Alternatif Yöntemler

Eyeliner çekmek için yöntemler içerisinde çok farklı yöntemler de bulunmaktadır. Eğer kendi kendinize istediğiniz şekli oluşturamıyorsanız bu yöntemleri kullanabilirsiniz. Bunlardan birincisi çay kaşığı kullanmaktır. Kuyruk kısmı için çay kaşığının ağız kısmını ters bir şekilde tutabilir diğer elinizle eyelinerı uygulayabilirsiniz. Bir diğer yöntem ise şeffaf banttır. Göz ucunuza açılı bir şekilde bantları yerleştirdikten sonra eyelinerı uygulayabilirsiniz. Ancak burada dikkat edilmesi gereken konu bantların eyeliner kuruduktan sonra çıkarılması gerektiğidir. Kurumadan çıkarılan eyeliner göz çevresine dağılabilir ve bütün makyajın yeniden yapılmasını gerektirebilir.

Bir başka konumuzda Kirpik Uzatmak İçin Doğal Yöntemler başlıklı yazımız olan doğal, güzel kirpikler ve kirpik hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberDuvar Kağıtları
Sonraki haber2016 Yaz Modası

HENÜZ YORUM YOK