Kepekli Saçlara Bitkisel Çözümler

0
121

Kepek, saçlar için büyük bir korku halini almaktadır. Saçlarımızı sallamaya, açmaya korkar hale mi geldik. Kepek bizim korkulu rüyamız mı oldu. Böyle ise bu yazıya kulak verelim ve saçlarımızı istemediğimiz kepekten arındıralım. Bitkisel çözümlerle kepek artık yanınız bile yaklaşamayacaktır.

Sirke ile kepeğe elveda deyin

Sirke, kepek için bir dereceli yok edicilerdir. Sirkeli suyla saçımızı bir güzel yıkayalım. İyice kuruttuğumuz saçlarımızın kepekten arındığını göreceksiniz. Sirke saç derisindeki yaraları onaracak, dökülen kepeği sıfıra indirecektir.

Isırgan otu ile kepeksiz saçlar

Isırgan otu bin bir derde deva olup çok yararlı bitkilerdendir. Saçlardaki kepeği de yok edecektir. Isırgan otunu kaynatıp birkaç dakika demleyelim. Ilıyan bu suyu saçlarımıza iyice yedirelim. Kepeği yok edecek ve saçlarımızı güçlendirecektir.

Zeytinyağı ile saçlardaki kepeğe son

Zeytinyağı, hem cilt hem de saçlar için oldukça yararlı olup kepeği de durdurmaktadır. Benmari usulü ısıtılan zeytinyağını saçlara iyice yedirin. Benmari usulü ısıtmak demek, zeytinyağı ile dolu bardağı önceden ısıtılan ve kaynar seviyede olan sıcak suyun içine bırakarak kendiliğinden ısınmasını sağlamak demektir. Böylece zeytinyağı zarar görmeyecek, doğal olarak ısınacaktır. Bu ısıtılan zeytinyağını açlar yedirdikten sonra bir yarım saat bone ile kapalı tutun. Daha sonra ılık bir su ile saçları durulayın. Saçlarınız parlak olacaktır. Saçlarınız daha canlı daha iyi beslenecek ve bu arada kepekten de arınacaktır. Böylece kepeğe ve kepekli saçlara elveda deyin.

Bir başka konumuzda 2016 Halı Modelleri başlıklı yazımız olan carpet, halı ve halı fabrikaları hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberNişan İçin Saç Modelleri
Sonraki haberGöz Altı Torbaları Nasıl Geçer ?

HENÜZ YORUM YOK