Kadınlar İçin En İyi Kısa Saç Modelleri

0
458

Uzun saçlarından sıkılıp bir değişiklik aramak isteyen ziyaretçilerimiz bu yazımızı kaçırmasın. Biz kadınlar için saç stilleri oldukça önemlidir. Günlerce düşünüp, çevremizden de tavsiyeler alıp yüzümüze en uygun saç modelini bulmaya çalışırız. Bazı kadınlar uzun saçı tercih ettikleri gibi, bazıları da kısa saçı tercih ederler. Kısa sizi daha modern ve sportif bir görünüme kavuşturacaktır.

Bazı kadınlar kısa saç istese de bir türlü kuaföre gidemez, icraata geçemez. Çünkü kısa saç cesaret ister. Saçlarını kısa kestiren bir kadın, ortamlarda hemen dikkatleri üstüne toplar. Çevresinin de alışılana kadar ilgi odağı olur. Bu durum bazı kadınların gözünü korkutmaktadır. Kısa saçın kendinize yakışacağından eminseniz, bu korkularınızın üstünden gelmeli ve bir an önce kuaförün yolunu tutmalısınız.

Kadınların genellikle depresyon sırasında karar alarak saçlarında yaptıkları değişikler için kullanabilecekleri kısa saç modelleri aslında farkında olmasalar bile bir çok kadına oldukça yakışıyor. Farkında olmama sebeplerinin başında ise daha önce herhangi bir kısa saç modeli denememiş olmaları. Açıkcası söz konusu kadınlar ve saç olduğunda bu denli büyük bir imaj değişikliği yapmak da cesaret gerektiriyor. Fakat gerçekten kafanıza koyduysanız seçebileceğiniz yüzlerce model bulunuyor.

Kısa saç modellerinin kişiden kişiye değişiyor olmasına rağmen özen gösterildiğinde ve bakımlı olduklarında kadınları olduklarından daha çekici gösterdiğini söyleyebiliriz. Fakat burada ciddi bir bakımdan bahsediyoruz. Çünkü kısa bir saç modeli seçtikten sonra gerekli özeni göstermediğiniz de eski halinden çok daha kötü görünebilirsiniz. Bu nedenle model seçiminden saç bakımına kadar tüm aşamaları ince eleyip sık dokumanız ve tercihinizi bu şartlara göre yapmanız önem taşıyor.

Diğer yandan kısa saç modelleri önceki yıllarda göre genç kadınlar arasında daha popüler olmaya başladı. Kadınlara modern bir görünüm kazandıran kısa saçlar, uzun saçların bakım zorluğunun aksine daha çok imaj konusunda zorluk çıkarabiliyor. Eğer kendinize uygun ve çevrenizden olumlu tepkiler aldığınız bir model bulabilirseniz, uzun süre bu şekilde saçlarınızı kullanabilirsiniz. Üstelik uzun saçlarınız varken saçlarınıza harcadığınız süre, saçlarınız kısaldığında çok daha düşecektir. Bunun anlamı ise hazırlanma sürecinin çok daha kısalmasıdır.

Kısa saça sahip olmanın da bir çok yöntemi vardır. Asimetrik, pixie, düz, kıvırcık, kabarık modelleri gibi. Fakat her kısa saç modeli her yüz şeklinde gitmeyebilir. Bu nedenle yüzünüze en iyi gidecek kısa saç modelini bulmalısınız. Bu modeli de yüz şeklinize en benzeyen kısa saçlı kişinin fotoğraflarına bakarak ya da şu an göz gezdirdiğiniz tarzdaki galerileri araştırarak bulabilirsiniz. Size bu konuda yardımcı olmak amacıyla kadınlar için en iyi kısa saç modellerini topladık bir araya getirdik.  Ünlü isimlerin de yer aldığı kısa saç galerimizi zevkle gezeceğinize inanıyoruz. Buradaki resimlerden kendinize uygun olanı seçerek, kuaförünüze uygulaması için verebilirsiniz.

Galerimiz hakkındaki düşüncelerinizi bizimle yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğal Saç Boyası Yapımı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberFotoğraflarda Güzel Çıkmanın Yolları
Sonraki haberDiş Taşı Nasıl Temizlenir?

HENÜZ YORUM YOK