İlk Aşkını Unutamamak

0
177

Her gencin muhakkak gençliğinin ilk dönemlerinde yaşadığı bir aşk macerası vardır. Özellikle de lise dönemlerinde yaşanan aşklar asla unutulmazmış. Tabi lise yıllarında yani gençliğin en güzel dönemlerinde başlayan ve ebediyen süren aşklar oldukça az olmakta ve çok az sayıda insan bu mutluluğa ermektedir. Fakat lisenin bitmesi ile birlikte ayrılan aşıklar ise hayatlarının sonuna kadar bu aşkı unutamayabiliyor. Özellikle de ilk aşkın unutulmaması sonraki bütün ilişkileri olumsuz yönde etkiliyor.

Her Aşk Bir Süre Sonra Unutulur mu

Gençlik yıllarında daha doğrusu ergenlik dönemlerinde yaşanan bu aşklar hiçbir zaman yeri doldurulamayacak olan aşklar olarak nitelenmektedir. Bu durumun bir de takıntı haline gelmesi tamamen ruhsal bunalım ve çıkmazlık olarak tezahür etmektedir. İlerleyen yaşlarda hem kadın hem de erkek için büyük bir saplantı haline gelen lise aşkları birçok noktada kişilerin karşısına çıkmakta ve unutulmaz durumlarını sürekli olarak tekrarlamaktadır.

Bir insanın tüm özelliklerini, yüzünü, boyunu, posunu, konuşmasını unutabilirsiniz. Fakat on yıllar da geçse kokusunu asla unutamazsınız. Lise aşkları da işte bu kokudur. Karşı cinste ilk hissedilen bu koku ömür boyu unutulmayacak ve hiç aklınızda yokken birden bire lise aşkınızın kokusu burnunuza gelecektir. İşte bu durumlarda da lise aşkları unutulmaması bir kenara yeniden filizlenecektir.

Aşkı Takıntı Haline Getirenler

Amerikalı John Gray lisede aşık olduğu ve 3 yıl birliktelik yaşadığı sevgilisini 66 yaşına kadar unutamamış ve tüm hayatını eski kız arkadaşını arayarak geçirmiştir. Evde posterleri, resimleri ve ona ait eşyalar ile adeta bir müzeye dönüştürdüğü yaşam alanına lise aşkı Gray’ın son nefesinde gelmiştir. Hiçbir akrabası ve birinci dereceden yakını olmayan bu adamın son isteğini ise bir televizyon programı yerine getirmiş ve unutulmayan lise aşkı Gray’ın gördüğü son kadın yüzü olmuştur.

Bu güzel ve son derece saf duygular elbette her zaman için oldukça muhteşem bir durum oluşturacaktır. Fakat ilişki hiçbir zaman için tek taraflı olarak düşünülmemeli ve her zaman için iki kişinin isteği doğrultusunda yaşanan bir durum oluşturmaktadır. Şu dünyada gerçek sevdiğine kavuşan ve bu dünyayı daha da anlamlı kılanlara ne mutlu…

Bir önceki yazımız olan Evlilikte İlişkiler başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberOfis Dekorasyonları
Sonraki haberGüzellik Bakımı Ve Sırları Nelerdir?

HENÜZ YORUM YOK