Hazır gelinlik mi almalı gelinlik mi diktirmeli?

0
60

Gelinlik alırken kullanılan üç farklı yöntem vardır. Birincisi hazır gelinlik almak, ikincisi beğendiğiniz bir modeli sizin ölçülerinize göre diktirmek ve son olarak da bir tasarımcıdan size özel tasarlanmış gelinlikler istemektir. Bu üç yolla da gelinlik yaptırabilmek mümkün olduğundan istediği gibi bir gelinlik bulmada zorluk çeken bayanların kafası karışabiliyor. Seçimlerinizi yaparken bahsedeceğimiz hususlara dikkat etmeniz faydanıza olacaktır.

Hazır bir modeli gelinlik dikimi yapan bir atölyeye vermeniz durumunda kısa sürede gelinliğinizin dikilmesini ve hazır hale gelmesini beklemeniz yanlış olacaktır. Bunun için aylarca öncesinden hazırlık yapmaya başlanması gerekir. Önce gelinliğin taban kısmı hazırlanacak daha sonra da daha uzun süre boyunca ilgilenilmesi gereken işlemelerin, taş süslemelerinin yapılması gerekecektir. Bu da uzun bir süre provalar için zaman ayırmanız anlamına gelir.

ozel-dikim
ozel-dikim

Kişiye özel gelinlik almak istediğiniz zaman da uzunca bir süre hazırlık aşamasının yapılması gerekir ve bu gelinlikler diğer gelinliklerden çok daha pahalı olacaktır. Eğer gelinliğinizin kişiye özel olmasını istiyorsanız bunun için de en az 4 ay önceden gelinlik tasarım ve dikim işlemlerine başlanması gerekir. Vücudunuzda ufak tefek sorunlar bulunuyorsa bu yöntem sizin için çok daha doğru bir yöntem olabilir. Böylelikle vücut kusurlarınızı örtmek sizin için çok daha kolay bir hale gelecektir.

Hazır gelinlik almak istiyorsanız da üzerinde küçük tadilatlar gerçekleştirerek kendinize uygun hale getirebilmeniz mümkün olacaktır. Bunun için de harcanan süre bir ay ile üç ay arasında değişebiliyor. Gelinliğiniz için provalar yapmanız ve özellikle değiştirilmesini istediğiniz yerler varsa bu süre daha da uzayabiliyor. Bu konuda süreyi uzatabilecek bir unsur da gelinlikçinizde sıra olması problemidir. Bazı gelinlikçilere rağbetin çok olması sebebiyle çok daha önceden provalara başlamanız gerekebilmektedir.

Bir başka konumuzda En Çok Kullanılan Gelinlik Modelleri başlıklı yazımız olan en çok kullanılan gelinlik modelleri, en trend gelinlik modelleri ve gelinlik modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberEn Çok Kullanılan Gelinlik Modelleri
Sonraki haber2016 Sarar Damatlık Modelleri sezona damga vuruyor !

HENÜZ YORUM YOK