Hamilelikte Çatlak Önleyiciler

0
141

Her kadının anne olma yolunda korktukları tek şey, hamilelik sırasında gittikçe büyüyen karnın deformasyona uğraması ve maalesef tedavisi olmayan çatlaklardır. Hamilelik çatlakları oluştuktan sonra ne yaparsanız yapın maalesef yok etmek imkânsız yakındır. Oysaki zamanında doğru ürünleri ve gerekli bakımları yapar iseniz hamilelik çatlakları olmadan da bir hamilelik yaşanmasının kolay olduğunu görürsünüz.

Öncelikle hamileliğinizin ilk 3 ayına kadar endişe etmenize gerek. Karnınızda herhangi bir büyüme olmayacağı için herhangi bir ürün kullanımına gerek yok. 3 aydan sonra karın yavaş yavaş çıkmaya başlar ve önlenemez bir hız ile 9 ayın sonuna kadar büyüme devam eder. 3. Ayın sonuna doğru artık yavaş yavaş vücudunuzu hazırlamak adına takviye kremlerine başlayabilirsiniz.

Birçok kişi tarafından sıkça badem yağının hamilelik çatlaklarının oluşmamasının da etkili olarak söyleseler de maalesef badem yağı özellikle göbek bölgesinde aşırı tüylenmeyi tetikliyor. Zaten gebelikten dolayı değişen hormon değerlerinizden dolayı oluşan tüylenmeler badem yağı ile üst sıralara yerleşiyor. Tabi ki her vücutta aynı etkiyi göstermeye bilir. Yeterince ucuz maliyetli olan badem yağını deneyerek kendi vücudunuzda test edebilirsiniz. Tüm eczane ve aktarcılarda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bir diğer hamilelik çatlaklarını önleyen bakımların arasında herkesin çok duyduğu bebe yağları geliyor. Olabildiğince yumuşatan ve karnı sürekli esnek tutan bu ürünü de kullanabilir ve ekonomik bir çatlak önleyici elde edebilirsiniz. Eğer maddi durumunuz el veriyor ise piyasada karın çatlaklarını önlemek için çok etkili kremler yer alıyor. Yüzde 90 etkili olan Lierac adlı krem her ne kadar pahalı olsa da kullanmaya değer. Yapılan araştırmalarda kullanan herkesin memnun kaldığı ve hamileliğini çok az çatlaklarla geçirdiklerini bildirmişler. Ortalama tüpü 45 lira civarında ve sabah akşam uygulanıyor. Bir krem ortalama 1 ay kadar gidiyor. Eğer sizde hamileliğiniz boyunca karın çatlakları yaşamak istemiyorsanız mutlaka önleminizi almalısınız.

Bir başka konumuzda Hamilelikte İdeal Kilo Nasıl Olmalı? başlıklı yazımız olan ay, doğum ve gebe hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberHamilelikte İdeal Kilo Nasıl Olmalı?
Sonraki haber2016 Halı Modelleri

HENÜZ YORUM YOK