Geniş Yüzlere Makyaj Tüyoları

0
197

Makyaj artık günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline geldi. Gece gündüz nereye gidersek gidelim yüzümüze ufak bir dokunuş yapmadan duramıyor olduk resmen. Tabi makyaj iyi hoş güzel de yanlış ve gereksiz şekilde bol miktarda güzel olacağım diye de boya küpüne düşmüş gibi olmamak gerekiyor. Ve en önemlisi makyaj ile uyumamak cilde gerekli temizliği yaparak gece yatmak gerekiyor. Yoksa bu şekilde devam edersek ileride makyaj yapacak bir cilt bulamayız!

Ve sevgili dostlar makyaj kusur örtmek ya da daha güzel görünmek için yapılır deriz ama önce kendimizi yüzümüzü tanımamız gerekiyor. Mesela geniş bir yüze sahipsek yüzümüzün genel çerçevesi olarak dış hatlara yumuşatıcı daraltıcı etki yapan fondöten ile öncelikle yüzümüzün hattını belirlemek gerekiyor. Bunun için cilde uygun bir fondöten seçerek ise başlayın. En uygun fondöten elinizin üstüne o yumuşak deriye bir miktar sürerek deneyip bulacağınız fondtendir. Fondoteni seçtikten sonra gerisi kolay. Hiç bir zaman direkt yüzünüze sürmeyi n. Elinizde bir miktar alıp ya da pamuğu varsa ya da fırçası onunla biraz yumuşatılarak cildinize sürün. Ama geniş yüz varsa öncelikle normal bir ton cildin her tarafına daha sonra ikinci bir ton koyu fondoteni yüzümüzün en dış kısmına uygulamak gerekir. Göz için belirgin makyaj yaparak geniş yüz sahibi olanları dikkati göze çekecek ve daha güzel görünmesini sağlayacağız. Ve en son nokta isi bitirici olan dudaklarda aynı şekilde belirgin olmalıdır.

Yoksa zaten geniş yüz sahibi olup bir desoluk renkler kullanırsak yüz toparlanmış görünmez ve iyice daha da genişlemiş bir renk halini aldırıyor olursunuz. Geniş yüzler daima belirgin renk sever ki yüz ortada toplasın.

Bir başka konumuzda Çocuklar Okul Döneminde Nasıl Beslenmeli ? başlıklı yazımız olan balık yağı, çocuk ve evde kahvaltı hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberÇocuklar Okul Döneminde Nasıl Beslenmeli ?
Sonraki haberKilo Vermenizi Kolaylaştıracak Püf Noktaları

HENÜZ YORUM YOK