Tüm gelinler için düğün günü etrafında bulunan kişiler arasında parlamak çok önemlidir. Bunu sağlayabilmek için de gelinlik seçimlerinizi doğru yapmanız gerekmektedir. Bu seçimi yaparken bazı hususları göz önünde bulundurmanız sayesinde en uygun tercihi yapmanız ve kendinize en çok yakışan modeli alabilmeniz mümkün olacaktır.

Gelin adayının boyu, kilosu ve vücut hatları bu seçimi yaparken en belirgin nitelikler olarak karşımıza çıkar. Eğer kısa boylu iseniz aradığınız modeller içerisinde kabarık eteklere sahip modellerin üzerini çizmeniz gerekmektedir. Bunları tercih etmeniz daha basık bir görünüm oluşturmanıza neden olacaktır.

Eğer 38 beden ve bu bedenden küçük bir bedene sahipseniz, ayrıca minyon bir yapıya da sahipseniz bu durumda bazı kabarık modeller size yakışabilir. Bunun dışında bir kısma dahilseniz belden itibaren kabarmaya başlayan, basenden sonra da bollaşan modelleri tercih etmeniz de daha kısa boylu gözükmenize neden olacaktır.

Kısa boyluysanız gelinlik modelleri arasındaki seçiminizi boyunuzu daha uzun gösterecek olan modellerden yana kullanabilirsiniz. Bunun için de özellikle V yakalı modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca saçınız için de tepeden bir gelin saçı modeli tercih etmeniz çok daha doğru bir tercih olacaktır.

Eğer geniş omuzlara sahipseniz seçiminizi tamamen omuzları açıkta bırakan modellerden yana kullanmayın. Bunlar omuzlarınızın daha geniş gözükmesine neden olacaktır. Bu da sizin için büyük bir dezavantaj olacaktır. Bunun yerine omuzlarda tül ayrıntıları olan askılı modeller ya da tek omuz askılı modeller tercih etmeniz daha yerinde bir seçim olacaktır.

Gelinlik seçimi yaparken bu hususlara özellikle dikkat etmeniz ve eğer vücudunuzda orantısız olduğunu düşündüğünüz bölümler varsa bunları kapatmaya çalışmanız çok daha doğru kararlar vermenize ve daha güzel, size yakışan bir model seçmenize olanak sağlayacaktır.

Bir başka konumuzda Kısa Gelin Saçı Modelleri nasıl olmalıdır ? başlıklı yazımız olan elin saçı modeli, kısa gelin saçı modelleri ve kısa saçlı gelin başı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberDüğün Pastası İçin Farklı Alternatifler
Sonraki haber2016 Düğün Pastası Modelleri için öneriler

HENÜZ YORUM YOK