Gelin Türban Modelleri için öneriler

0
331

esettürlü bayanların tercihleri nasıl tesettür gelinlik modellerinden yana oluyorsa duvakları da Gelin Türban Modelleri arasından olmaktadır. Gelinler saçlarını düzgün bir şekilde bağladıktan sonra genellikle beyaz bir saten duvak kullanarak saçlarını kapatmaktadır.

Tesettürlü genç kızlar düğünlerinde her ne kadar saçlarını kapatıyor olsalar da farklı türban bağlama şekilleri sayesinde çok çeşitli modellerle duvaklarını bağlayabilmektedir. Bu durum biraz da gideceğiniz kuaförün ustalığıyla alakalıdır. Bazı kuaförler o kadar güzel bir şekilde türbanınıza model verirler ki pek çok saçtan daha güzel görünmesi mümkün olur. Bu yüzden Gelin Türban Modelleri arasından seçtiğiniz bir modeli yaptırmak istediğiniz zaman mutlaka işinin ehli olan kuaförlere gitmeniz gerekmektedir.

Her biri birbirinden şık olan bu modellerde kimi zaman inciler kullanılabilirken kimi zaman dantel işlemeler ya da simler kullanılabiliyor. Bu yüzden türban modelinizi seçerken gelinliğinizin modelini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Böylelikle gelinliğinizle daha uyumlu bir şekilde türban modeli verdirebilmeniz mümkün olacaktır. Diyelim ki gelinliğinizde altın simler var bu durumda türbanınızda gümüş simler kullanılması pek şık olmayacaktır. Bu yüzden seçimlerinizi daha isabetli yapmanızda fayda bulunmaktadır.

Bu modellerde kullanacağınız incilerin ya da taşların özelliklerine de gelinliğinize göre karar verebilmeniz mümkün daha kırık beyaz renklerde bir gelinliğiniz varsa bembeyaz taşlar kullanmanız uygun olmayacaktır. Bunun yerine saydam taşlar kullanmanız daha iyi olabilir. Ayrıca dilerseniz hiç taş kullanmadan sadece türbana şekil verilerek gül gibi şekiller yapılan modelleri de tercih edebilirsiniz.

Gelin Türban Modelleri sayesinde dümdüz bir türban bağlama şeklinden kurtulabilmeniz mümkün olacaktır. Üstelik bu modellerin yanı sıra dilerseniz türbanla birlikte taç ya da duvak da kullanabilirsiniz. Bunlar da diğer modeller kadar ilgi çekici olacaktır.

Bir başka konumuzda 2016 yılına damga vurmuş olan birbirinden ilginç gelin saçı modelleri başlıklı yazımız olan 2016 gelin başı modelleri, 2016 gelin saçı modelleri ve gelin saçı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberGelin Taçları hakkında farklı öneriler
Sonraki haberBu yıl vintage gelinlik modelleriyle gelin olmak isteyeceksiniz

HENÜZ YORUM YOK