Gelin Saçı Modası hakkında bilinmesi gerekenler

0
141

Gelin saçına bir türlü karar veremeyenler arasında yer alıyorsanız size destek olabilecek fikirler arasında yer alan gelin saçı modası hakkındaki yazımızı incelemeniz faydanıza olacaktır. Bu yıl trend modelleri hakkında bilgi bulabileceğiniz yazımızda abartılı saçlar ve topuzların kullanılmaması gereken modeller arasında yer aldığını görebilirsiniz.

Eskiden gelin saçı denildiğinde insanların aklına hemen yüksek topuzlar gelirdi. Kafanızın üzerinde kuş oturuyormuş gibi hissetmenize neden olan bu topuzlar gün boyunca çok rahatsız bir şekilde gezinmenize neden olabilmekteydi. Ancak günümüzde bu modellerin artık geride kaldığını ve bu yıl özellikle sıkı topuz kullanmamanız gerektiğini görebilirsiniz.

Bu yıl topuzlarda daha sade modeller göze çarptığı gibi pek çok modelde fön bile çekilmeye gerek duyulmadan saçın doğal haliyle alttan veya yandan topuzlar yapıldığını görebilmeniz mümkün. Özellikle ense topuzlarının bu yılın en çok kullanılanları arasında yer aldığını görebilirsiniz. Ense topuzlarında saçınızın uzunluğuna göre çok farklı modellerin kullanıldığını da görebilirsiniz.

Bu sezon çok şaşıracak olsanız da at kuyruğu şeklinde toplanmış saçların da gelin saçı modelleri arasında yer aldığını görebilirsiniz. Güzel bir şekilde şekillendirilmiş ve süslenmiş olan at kuyruğu saçlar sayesinde çok güzel bir model olarak kullanabiliyorsunuz. Özellikle ışıltılı saç tokaları ve taçlar sayesinde bunu başarmak daha kolay olabiliyor.

Eğer saçınız kısa ise bir maşa ile taç kullanmanız çok modern bir saç yaptırabilmenize olanak sağlıyor. Bunun yanı sıra taçlar yerine saç başlıkları kullanmanız da kısa saçlı bayanlar için ideal olabiliyor. Saçınız uzunsa güzel bir balık sırtı modeli ile bu saç başlıklarını kullanmanız mümkün olabiliyor. Özellikle taşlı modeller bu yıl ciddi anlamda büyük bir beğeni toplayan modeller arasında yer alıyor.

Bir başka konumuzda 2016 yılına damga vurmuş olan birbirinden ilginç gelin saçı modelleri başlıklı yazımız olan 2016 gelin başı modelleri, 2016 gelin saçı modelleri ve gelin saçı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberDüğün İçin Saç Modelleri
Sonraki haberGelin Taçları hakkında farklı öneriler

HENÜZ YORUM YOK