Evlilikte Kadın Erkek İlişkileri Nasıl Olmalıdır?

0
383

Hiç bir çift ayrılmak düşüncesi ile evlenmez. Fakat bazen evdeki hesap çarşıya da uymaz. Çiftler evlendikten sonra, karşı tarafın değiştiğini iddia ederler. Nitekim bu olay genelde doğrudur. Çünkü evlilik çok farklı bir husustur. Flört aşamasında söylenen sözler, alınan hediyeler yapılan aktivitelerden zamanla eser kalmaz. İşte bu yazımızda da sizlere evlilikte kadın ve erkek ilişkisinin nasıl olması gerektiğinden bahsedeceğiz.

Bazen çevremize bakarız. 70 – 80 yaşlarında hala mutlu mesut yaşan çiftleri görürüz. Bazen de bakarız, evlenmelerinin üzerinden 1 sene geçmeden ayrılanlara. Evliliği yürütmenin altın kuralı saygı ve sevgidir. Aşk, ne olursa olsun bir süre sonra etkisini yitirmekte, evliliği ayakta tutan şey olarak saygı ve sevgi kalmaktadır. İlk olarak; erkek ya da kadın fark etmeden karşı tarafa saygılı olmalı ve empati kurabilmeliyiz.

Biz bayanlar bazen çok mükemmelliyetçi olabiliyoruz. Bazen de çok kıskanç. Flört aşamasında karşı tarafa batmayan bu huylarımız, evlilikten sonra bir sorun haline gelebiliyor. Eşimizi ne çok boş bırakmalı ne de çok sıkmalıyız. İyi bir dinleyici de olmalıyız. Örneğin, halı saha maçı sonrası eşinizin attığı golleri dikkatle dinlemeli muhabbet etmelisiniz. Ne kadar futbolu sevmeseniz, anlamıyor olsanız da…

Eşinizin kendi çevresiyle görüşmesine kısıtlama getirmeniz, sizi hem çevresine, hem de eşinize karşı kötü duruma düşürecektir. Size yeterince vakit ayırıyorsa, bırakın gitsin arkadaşlarıyla 2 sohbet etmeye…

Eşinizin iyi de bir arkadaşı olmasını öğrenmelisiniz. Ortak yönü ve hobileri çok olanlar bu konuda daha şanslı olabilirler. Fakat olmayanlar eşlerinin hoşlandıkları şeyleri yapmaya, öğrenmeye meraklı olmalıdır. Bu çabanız eşinizi çok daha fazla size bağlar.

Bu yazıda kısaca anlatmak istediğimiz, saygılı olun, çok laçka olmamaya çalışın, ne çok sıkın ne de çok gevşek bırakın ve onun iyi bir arkadaşı olun. Hem kadınsanız hem de erkekseniz bu durumlar geçerlidir. İyi bir dinleyici olan ve empati kurabilen bir çiftseniz, zaten evliliğinizde bir sorun oluşmayacaktır.

BEĞEN :
Önceki haberErkek Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Sonraki haberYuvalama Nasıl Yapılır? İşte Yuvalama Tarifi

HENÜZ YORUM YOK