Evlilik Kararı Vermeden Önce Nelere Dikkat Etmeli ?

0
107

En güzel anlarınızdan biridir evlilik teklifi. O an heyecan ve duygusallık hat safhadadır. Ama madalyonun yüzü ise bu evlilik teklifini etmeye veya gerçekten evet demek için hazır mısınız? Evlilik teklifi aldığınız o an içinizde hissettiğiniz bir anlık şaşkınlıktan sonraki duygularınıza kulak verin. Aklınıza takılan acaba doğru kişi mi? evlenince mutlu olur muyuz? soru işaretleriniz varsa sırf bu evlilik teklifine evet demek için acele etmeyin. Kırıcı olurum düşüncesi ile geleceğinizi bir evete mahkum etmeyin. Bu duygular içinde iken en doğru kararı vermek için biraz zaman isteyin ve sorularınıza cevaplar bulduktan sonra en doğru kararı verin.

Aşk başa geldiğinde mantık tatile çıkar derlerdi eskiden bence hala geçerli bir söz. O yüzden yoğun duygularla ani karar vermek yerine mantıklı düşünmeye çalışarak ilişkinizi bir gözden geçirmeniz geleceğiniz için etkili olacaktır. Bu süre içinde kendinize yönelmeniz ve bazı sorulara dürüstçe cevap vererek daha sağlıklı bir evlilik yapmanız veya yanlış bir evlilikten dönmeyi sağlayabilirsiniz.
Günümüzde evlilik arifesinde olan kişiler için evlilik terapistleri olup bu konuda size yardımcı olacaklardır fakat siz yinede eskiden olduğu gibi kendi kararlarınızı verme konusunda ısrarcıysanız evliliğin ne demek olduğunu ve karşılaşacağınız sorunları nasıl bir evlilik hayal ettiğinizi partnerinizle paylaşmanız ve ortak bir noktada anlaşmanız gerekir. Unutulmaması gereken en önemli kural evlilik için sadece sevmenin yeterli olmadığı, resmin geneline bakmak gerektiğidir.

Evleneceğiniz kişiyi ne kadar iyi tanıyorsunuz? Gerçekten evlenmek istediğinizden emin misiniz?Neden o kişi ile evlenmek istiyorsunuz? gibi soruları öncelikle bireysel olarak vermelisiniz. Eğer evlilik yapacağınız kişiyi daha iyi tanımıyorsanız kendinize bir süre verin ve evliliği bir müddet erteleyip birbirinizi tanımaya çalışın. Evlilik amacınıza iyice odaklanın eğer evleneceğiniz kişinin zengin olması, yakışıklı olması, onunla yaşadığınız kaçamak sonucu bekaretinizi kaybetmiş olmanız? Daha iyisini bulamayacağınızdan korkmanız? yaşınızın geçmiş olması gibi sebepler evlilik kararınızı vermenizde etkili ise bu evlilik doğru verilmiş bir karar değildir.

Yine evlenmek istediğiniz kişiye sormanız gereken bazı sorular vardır bunlara alacağınız cevaplarda sizi doğru karar vermede yönlendirecektir. Benim doğru insan olduğumdan emin misin? Hangi huylarımı seviyor ve sevmiyorsun? Evlendikten sonra nerede yaşayacağız?
Çocuk sahibi olma konusunda ne düşünüyorsun? Ev ekonomisi hakkında nasıl bir fikrin var evi nasıl idare etmeyi düşünüyorsun? Hayat müşterek ve seninde ev işlerine katılma konusunda nasıl bir fikrin var? Bu sorular kafanızdaki soru işaretlerinizi giderecek şekilde çoğaltılabilir. Aldığınız cevaplar ile kendi duygularınızı karşılaştırarak iyi bir evlilik yapma yolunda doğru kararı vermenizi sağlayacaktır.

Ayrıca evlilik hayatında yaşadığı güzel ve zor anları anlatan kişisel blok Biraz Elif Biraz Ada ziyaret edebilirsiniz.

Bir başka konumuzda Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer ? başlıklı yazımız olan geçer, göz bakımı ve göz torbası hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberGebelikte Bel Ağrısı Nasıl Geçer ?
Sonraki haberÇocuklar Okul Döneminde Nasıl Beslenmeli ?

HENÜZ YORUM YOK