Ev Dekorasyonu Önerileri

0
256

Genelde insanlar ev dekorasyonu için pahalı eşyalar almaktadır. Aslında çok uygun fiyatlara alacağınız malzemelerle evlerde değişik dekor tasarımları kendinizde yapabilirsiniz. Bunlara örnek vermek gerekirse çok pahalı olarak aldığınız avizelerin yerine kendiniz çok şık bir avize yapabilirsiniz. Nasıl olacak diye soruyorsanız işte sorunuzun cevabı herkesin evinde mutlaka plastik pet şişe bulunur. Bu plastik şişeleri atmak yerinde ağız kısmını keserek ve etrafına plastik kaşık başlarını yapıştırarak çok şık bir avize yapabilirsiniz. Öncelikle plastik kaşıkların saplarını kırmanız gereklidir ve plastik şişenin üzerine üst üste gelecek şekilde yapıştırmalısınız. Sonrasında en uç kısmına lamba yerleştirerek çok şık görünümlü bir avize yapmış olursunuz ev dekor süslemesi içinde kullanabilirsiniz.

Ev Dekorasyonu Nasıl Yapılmalıdır

Kadınlar genelde evlerin dekorasyon işlemini çok zor yapmaktadır. Bunun için çok zor eşya beğenirler. Aslında evlerin modern ve şık görünümleri için doğru yere doğru eşyayı koymak çok önemlidir. Özellikle koltuk yerleştirilmesi evin görünümünü sağlayan önemli bir detaydır. Üçlü denilen koltuğun yanına kesinlikle koltuk konulmaz üçlü koltukların yanına genelde zigon dediğimiz küçük masaların konulması gereklidir. Tekli koltukların ortasında da bu masalar çok şık bir görüntü oluşturmaktadır. Ev dekorasyonunda değişik tasarımlar çok dikkat çekmektedir özellikle dekor olarak kullanacağınız süsler evinize çok değişik bir hava katacaktır. Özellikle salon masası süsleri çok dikkat çekmektedir.

Özel Tasarım Dekorasyonlar

Özellikle kadınlar evlerinde farklı dekor tasarımlar görmek ister. Kimsenin evinde olmayan dekor süsleri çok dikkat çeken eşyalardır. Evde dekor tasarlamak isteyen kişiler öncelikle hayal gücünü kullanarak çok tarz eşyalar yapmaktadır. Bu eşyalardan biride araba lastiğinden yapılan sehpalardır. Bu sehpalar özellikle evlerin salonlarında kullanılır. Yapımı ise çok basittir. Kullanılmayan araba lastiğinin boşluklarını yuvarlak kesilmiş tahtalarla kapatılır. Kişin zevkine göre dilerseniz her tarafını boyayabilirsiniz. Dilerseniz de etrafını halat ip ile çevirebilirsiniz sadece açık kalan gövdeyi istediğiniz renge boyayabilirsiniz. Bu tarz bir sehpa genç odasında salon koltuk yanlarında ya da balkonlarda çok tarz bir şekilde kullanabilirsiniz. Ayrıca lastik sehpaların kırılma durumu olmadığından ömür boyu kullanabileceğiniz bir eşyan yapmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Hayatınızı Kolaylaştıracak Raf Dekorasyonları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberCiltteki Siyah Noktalar
Sonraki haberİlişkide Aşk Ne Zaman Biter?

HENÜZ YORUM YOK