Erkekleri Kıskandırmanın Yolları

0
153

Bir çok kişi için kıskançlık boğucu ve itici bir durum aslında başka bir çoğunluk içinse bu durum aşkın kanıtıdır. Yaygın olarak insanların kafasında hep bir tilki gibi dolanır bu düşünce… Beni kıskanmıyor demek ki beni sevmiyor! Herkesin en az bir kere düşündüğü ve şüpheye düştüğü bir konudur bu. Çünkü insanlar sahiplenilmek ister. Bir başkası tarafından paylaşılmamak ve korunmak. Bu durum seven ve sevilen her insanın iç güdüsel olarak istediği bir duygu yoğundur. Bu yüzdende çiftler arasında eşlerini ya da sevgililerini kıskandırmak oldukça yaygın bir davranıştır.

Öncellikle birini kıskandırmanın ilk yolu ona olan ilgiyi başkasına yönlendirmekle başlar. Sürekli mesajlaşıyor, görüşüyor ya da telefonda sıkça konuşuyorsanız, işe bunu azaltmakla başlayabilirsiniz. Sizi aradığında telefonunuz meşgul çalsa mesela, kimle konuşuyor bu kadar diye sorgulamaya başlayacaktır. Kız arkadaşlarınızla yapacak dedikodular birikmiştir. Whatsapp girdiğinizde çevrim içi olduğunuzu görüyor ama aynı zamanda ona yazmadığınızın farkında.. Bir işim var, bir arkadaşımla konuşuyorum diyerek onu geçiştirmeyi deneyin. Sinirden kırmızıya döndüğüne emin olabilirsiniz. Bu arada az önce sadece eşler ya da sevgililer için demiştim ama hoşlandığınız ya da sizden hoşlandığını düşündüğünüz kişiler içinde bu çözümdür. Karşınızdakinin duygularını kontrol etmek için oldukça ideal bir davranış biçimidir. Gerçekten karşı cinsten biriyle konuşmanıza gerek yok. Konuşuyormuş gibi yapmanız da yeterli aslında. Olmayan birinin varlığı ile kıskanan erkek tatlılığı falan…

Zor gibi görünse de erkekleri kıskandırmanın bir çok yolu vardır. Giydiğiniz kıyafet seçiminden, hal ve tavırlarınızdan ona ayırdığınız vakitlere karşılık alamadığı ilgiden bir çok sebeple sizi kıskanabilir. Onun tanımadığı bir kuzeninizle fotoğraf çekip, onunla paylaşın. Evet siz kuzen olduğunuzu biliyorsunuz ama o bilmiyor. Sizi kıskanıyorsa direk kafasında kıskançlık kıvılcımları çakacaktır. Kim bu! neden fotoğraf çekildin, neden benimle paylaşıyorsun… Bir takım cümleleri olan tüm kızgınlığını ve kıskançlığını ifade edecektir. Çünkü sevmek beraberinde sahiplenmeyi getirir. Ve sevilen kişinin bir başkasıyla geçirdiği vakit seven kişiyi meraklandırır. Çünkü beklediği ilgiyi alamadığı zaman kıskanmaya ve kendini belli etmeye çalışır. Her insanın içinde kıskançlık vardır, Potansiyeli keşfedin ve onu dışarı çıkarın. Birazcık kıskançlık size mutluluk verecektir. Çünkü sevildiğini hissetmenin bir yoludur aslında bu.

Bir başka konumuzda Cansız Saçlara Bakım Önerileri başlıklı yazımız olan cansız saç, güzel saç ve saç bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberBisküvili Zebra Pasta Tarifi
Sonraki haberÇalışan Kadınlar İçin Saç Modelleri

HENÜZ YORUM YOK