Erkek Bebek Odası Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

0
1102

Yeni evlenen çiftlerin üzerinde en çok düşündükleri şeylerden biridir bebek odası dekorasyonu. Tabii dekorasyonun nasıl olacağına karar vermek için ilk olarak bebeğin cinsiyeti öğrenilir. Bu yazımızda erkek bebek sahiplerini yakından ilgilendirecek olan, “erkek bebek odası dekorasyonu nasıl yapılır?” konusuna değineceğiz.

Cinsiyet fark etmeksizin dikkatle düşünülmesi gereken şey, bebeğinizin gelecekte de aynı odayı kullanacağıdır(genelde). Bu nedenle ailele o odayı bebek odası değil daha çok genç odası olarak düşünürler ve geleceğe yönelik mobilyalar alırlar. Ekonomik açıdan gayet mantıklı bir harekettir fakat bebeğinizin ihtiyaçları için ayrı bebek odasının olmasının da kendine göre avantajları vardır. Çünkü bebek odaları, bebeklerin güvenliği, rahatı ve psikolojilerinin düzgün gelişimi düşünülerek dizayn edilmişlerdir.

Erkek bebek odası dekorasyonunda daha çok mavi renkler kullanılmalıdır. Dekorasyon seçimi, bebeğinizin cinsel kimliğini benimsemesinde etkili rol oynar. İlk başlarda yatak yerine beşik kullanılmalı ve odanın rengine uygun süslemeler yapılmalıdır. Kesinlikle kalın perdeler kullanılmamalı, odanın gündüz güneş ışığını alması sağlanmalıdır. Aşağıdaki resimlerde sizler için seçtiğimiz erkek bebek odalarını inceleyebilirsiniz.

Siz de kendi tasarımlarınızı bizimle paylaşarak yazımızda yayınlanmasını sağlayabilirsiniz.

BEĞEN :
Önceki haberDiyet İrmik Helvası Nasıl Yapılır?
Sonraki haberEvlilikte Kadın Erkek İlişkileri Nasıl Olmalıdır?

HENÜZ YORUM YOK