Elma Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

0
109

Elma suyu hem tadı hem de faydalarıyla en çok tercih edilen meşrubatların içinde yer alır. Hem kendi çabalarımız ile organik olarak ürettiğimiz elma suyu hem de marketlerden aldığımız elma sularının cildimize büyük yararları vardır. Fakat her besinde olduğu gibi organik olarak elde edilen meyve suyunu daha çok tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır.

Zararlı ve içinde ne olduğunu tam olarak bilemediğimiz kozmetik ürünleri tercih etmeyen kadınlar, ciltlerini güzelleştirmek ve cilt sağlıklarını korumak için doğal yöntemlere başvurmak istediklerinde elma suyu ilk tercihlerinden biri olmaktadır. veKadın olarak bu yazımızda hem elma suyunun cilde faydalarını anlatacağız hem de genel sağlığımıza olan etkilerini açıklayacağız.

Cildimiz, yediğimiz besinlerde bulunan vitamin ve mineraller sayesinde kendini yeniler ve gençleşir. Bu vitamin ve minerallerden cilde en fazla yararı olanlar ise C ve E vitaminleridir. C ve E vitaminleri elma suyunda fazlaca bulunmaktadır. Bu nedenledir ki, elma suyu tükettiğimiz zaman cildimiz genç yaşlanır, daha gergin olur ve kendini çabuk yeniler. Bu nedenledir ki elma suyu tüketenler, tüketmeyenlere göre daha geç yaşlanırlar.

Elma suyunun cilde olan etkilerine ek olarak kalp, damar sağlığı için de yararları vardır. Damarlarınızda yeteri kadar kan olmadığı zamanlarda hem cildiniz sararır hem de genel sağlığınız bozulur. Fakat elma suyu içinde olan antioksidan maddeler sayesinde damarları temizler. Kalp ritmini düzgünleştirir. Kalp krizlerini önlemede de elma suyu tedavisi tercih edilen bir yöntemdir.

Elma suyunun başka bir faydası ise ruh sağlığına ve beyinedir. Elma suyu stresi azaltmamıza yardımcı olur, beynimizi yoran düşünce ve sıkıntılardan çabuk uzaklaşmamızı sağlar. Anksiyete ve kaygı bozukluğunu azaltarak, ruh ve sinir sağlığını iyileştirir.

Her besinde olduğu gibi elma suyunu da aşırıya kaçmadan tüketmek gereklidir. Günde 2 bardak elma suyu yukarıda anlatılan etkilerin sağlanması için gayet yeterlidir. Elma suyu tüketiminin yanında dengeli beslenmek, spor yapmak bu yararlı etkilerin oluşmasını daha çabuk sağlayacaktır. Zayıflamak isteyenlerin de, elma suyunu aşırı tüketmemeleri önerilir. Ayrıca spor yapmadan zayıflamak için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Elma suyunun cilde olan faydaları nelerdir?” sorusunun cevabını sizlere açıkladık. Konu ile ilgili düşüncelerinizi, elma suyu içeren özel kürlerinizi, sorularınızı bizimle yorum bölümünden paylaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dileğiyle…

Bir önceki yazımız olan Suyun Cilde Faydaları Nelerdir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberBalık Burcu Kadınının Özellikleri
Sonraki haberDubleks Ev Modelleri

HENÜZ YORUM YOK