Duvar Kağıtları

0
251

Eğer siz de evinize yenilik katmak istiyorsanız duvar kağıtlarına bir göz atmalısınız. Renk, renk desen, desen bu kağıtlar evinizi istediğiniz mekana dönüştürmenize yardımcı olacaktır. Boya paletleri ile karşılayamayacağınız isteklerinize duvar kağıtları cevap verecektir.

Duvar Kağıdını Neden Kullanmalıyım?

Gün geçtikçe gelişen teknoloji ile küflenmeyi önleyici ve silinebilir duvar kağıtları çıkmıştır. Duvar kağıtları doğal malzemelerden üretildiği için daha sağlıklıdır ve geri dönüşüm yapıla bilinir. Ses ve ısı izolasyonuna katkıda bulunur.  Ön plana çıkarmak istediğimiz noktaya uygulandığında kolaylıkla amacımıza ulaşmış oluruz. Kullanıldığı mekana canlılık katar. Zengin tercih seçeneği ile kişiliğinizi yansıtmanıza yardımcı olacaktır. Kolay uygulanır ve kolaylıkla değişebilir. Kullanım süresi uzundur. Küf oluşturmaz ve kir, leke barındırmaz. Kimyasal maddeler yıpratmaz.

Duvar Kağıdı Uygularken Yapılması Gerekenler

Duvar kağıdının uygulanabilmesi için belirli hazırlık süreçlerinin tamamlanması gerekiyor. Satın aldığınız duvar kağıdı üzerinde tüm özellikleri ayrıntılı bir şekilde ele alınmıştır. Duvar kağıtları uygulanmadan önce varsa boya ve tamirat işlerinin yapılması tavsiye edilir. Tüm tamirat tamamlandıktan sonra duvar kağıdı uygulamasına geçile bilinir. Eğer yeni uygulama yapacağınız alanda daha önceden bir duvar kağıdı uygulaması varsa eski olan muhakkak sökülmelidir. Kırıklar, çatlaklar ve kazınmış bölgeler alçı ile kapatılmalı ve kuruması beklenmelidir.

Taş Desenli Duvar Kağıtları

Tercih edebileceğiniz birçok seçeneği bulunmaktadır. Şu an günümüzde yaygın olarak kullanılan taş desenli duvar kağıtları oldukça yaygınlaşmıştır. Taş desenli duvar kağıtlarının tek seçenek olduğunu söyleyemeyiz. Kendi içerisinde de birçok farklı model ile sizleri şaşırtabiliyor. Genellikle mutfak ve banyo gibi su ile uğraşın fazla olduğu ortamlarda kullanılıyor. Salon ve oturma odasında da işlevselliği fazla olan tş desenli duvar kağıtları tercih edile biliniyor. Aydınlatma ile birleştiğinde çok hoş bir görüntü ortaya çıkıyor. Kabartmalı olanlar 3d desenli duvar kağıtları kategorisinde yer alıyor. 3 boyutlu duvar kağıtları tercih edildiğinde beklentilerinizi daha çok karşılayan bir ürün almış olursunuz. 3 boyutlu ürünler ile normal duvar kağıtları arasında fiyat farkı olması normal olarak karşılanır. Yapacağınız ufak pazarlıklarla uygun fiyata alabileceğiniz birçok ürün mevcuttur.

Bir önceki yazımız olan Dubleks Ev Modelleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberKudret Narı Nedir ve Ne İşe Yarar?
Sonraki haberKolay Eyeliner Nasıl Çekilir?

HENÜZ YORUM YOK