Duvar dekorasyonu ile duvarlarınız şenlenicek

0
179

Evlerimizde duvar dekorasyonu için yoğun arayışlara girdiğimiz birçok dönem olmuştur. Tuğla duvarlarınız varsa bu yazıya bir bakmanızı öneriyoruz.

Tuğla duvarları kullanarak hayal ettiğiniz rustik tarz dekorasyonu kolaylıkla evinize taşıyabilirsiniz. Tuğla duvarlarınız olmasa bile yapı marketlerde bulacağınız tuğla görünümlü duvar panelleri ve duvar kağıtları ile de bu tarz dekorasyonu yapabilirsiniz.

Büyük bir ihtimalle evinizde tuğla duvarlarınız var ve bunlar sıva, boya altında kalmıştır. Bu aşamada tuğlaların dışarıya çıkarılması işlemi gerekmektedir. Duvar işlemleri için profesyonel yardım almanız gerekecek.

Dikkat etmeniz gereken ilk nokta tuğla duvar uygulamasını hangi duvara yapacağınızdır. Özellikle yatak başı, koridor, şömine bulunan duvarlar, mutfak tezgah üstleri, tv arkası için oldukça uygun bir çalışma olur. Tuğla duvarınızı bir çok farklı şekilde kullanabilirsiniz. Doğal olarak bırakabilir, yarı boyanmış eski bir görüntü vererek uygulayabilir, tamamen istediğiniz bir renge boyayabilirsiniz. Boya uyguladığınızda sadece duvar dokusu olarak kalacağını unutmayın.

Tuğla duvar uygulamasını tüm oda ya da ev için değilde sadece tek bir duvar ya da bölüm için uygulamanızı öneriyoruz. Bunun nedeni ise zaman içinde sıkılmanızı önlemek.

Evin mimarisinde yer alabilecek kapı üzeri şekilli kirişler olduğu gibi korunabilir. Eğer yukarıdaki gibi bir kapı uygulaması istiyorsanız bunu tuğla duvarınız olmadan da yaptırmanız mümkün. Evinizin doğal mimarisinde bu tarz tuğla işçiliği ve duvarlarınız varsa bunları kesinlikle değerlendirmenizi öneriyoruz.

Bir başka konumuzda Yatak Odası Dekorasyonu başlıklı yazımız olan çiçek, modern ve romantik hakkında bilgiler verilmektedir.

HENÜZ YORUM YOK