Düğün İçin Saç Modelleri

1
498

Düğün gününüzde en göz alıcı kişi olmak istiyorsanız ya da yakınınızın düğününde çok güzel bir saç modeli yaptırmak istiyorsanız bazı konulara dikkat etmeniz gerekir. Bu konuların başında da düğün için saç modelleri yapımında kullanılan teknikler gelir. Ayrıca kullanacağınız kıyafete göre de saç yaptırmanız gerekmektedir.

Düğünde yaptırılan saçların günlük yaşamda kullanılan modellerden daha farklı olması gerekir. Bunun sebebi ise düğünlerde daha fazla gösteriş ve daha fazla süsün kullanılmasıdır. Bu sebeple hem kendi düğününüz için hem de yakınlarınızın düğünü için doğru saç modelini uygulamanız çok önemlidir. Saçlarınız en önemli aksesuarlarınız olduğundan bu aksesuarları doğru şekilde kullanmanızda fayda vardır.

Düğün için saç modelleri arasından seçim yaparken giyeceğiniz kıyafetin ağırlığını göz önünde bulundurmalısınız. Eğer kıyafetiniz çok sade bir elbise ise abartılı bir saç yaptırmanız yanlış olacaktır. Aynı şekilde gösterişli bir abiye için de kullanacağınız modelin elbisenizin gösterişine uygun olması gerekmektedir.

Ağır bir abiye kullanmayı tercih ettiyseniz topuz yapabilirsiniz. Ancak eğer topuz kendinizi rahatsız hissetmenize ve çok abartılı gibi görünmenize neden olacaksa enseden yapılmış olan bir dağınık topuz çok işinize yarayabilir. Hatta saçınıza yanlardan yapılan örgüler de çok doğru bir seçim olabilecektir.

Burada dikkat etmeniz gereken bir faktör de yaşınız. Eğer yaşınız küçükse ve daha çok gençseniz abartılı topuzlar sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecek ve düğündeki diğer insanlar tarafından abartılı bulunmanız sizi rahatsız edecektir. Yaşınıza daha uygun olan maşalar ve taramalar sizin için çok daha uygun olacaktır.

Kısa saçlıysanız kırık maşa kullanmak her tip kıyafet için daha doğru bir seçim olacaktır. Maşa yaptırmak istemiyorsanız da saçınızı geriye doğru yatırmanız ve bu şekilde sabitletmeniz de çok doğru bir seçim olacaktır.

Bir başka konumuzda 2016 yılına damga vurmuş olan birbirinden ilginç gelin saçı modelleri başlıklı yazımız olan 2016 gelin başı modelleri, 2016 gelin saçı modelleri ve gelin saçı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haber2016 Gelin Çiçeği Modelleri
Sonraki haberGelin Saçı Modası hakkında bilinmesi gerekenler

1 YORUM