Doğumdan sonra ne zaman zayıflamalıyım ?

0
76

Her kadın hamileliğinde kilo alır. Bazı annelerimiz az bazı annelerimiz ise çok kilo almaktadır. Bu hamileyken ne kadar yediğimize bağlıdır. Tabii ki bebeğimizin sağlığı için yemek zorundayız. Sonradan kilo problemi olsa da üzülmeyin. Bu kiloları kolaylıkla verebilirsiniz. Detayları makalemizde…

Normal bir hamilelikte anne 9 ile 12 arasında kilo alır. Bizim 6 ay boyunca bebeğimizi emzirme sürecimiz var. Anne düzenli ve bebeğini sağlıklı bir biçimde sık emzirirse bu kilolardan kolayca kurtulabilir. Birde normal olmayan hamilelik var. Normal olmayan hamilelikten kastım hamileyken aşırı kilo almaktır. Eğer sizde 18 ile 30 arasında kilo aldıysanız normal olmayan hamilelik grubuna giriyorsunuz. Biraz zaman alsa da kilo vermeniz sizde bu yöntemi uygulayarak sağlıklı bir biçimde kilo verebilirsiniz.

Bütün annelerimiz emzirme süreci ve o koşuşturma arasında kilo kaybetmeye başlar. Eğer kilolu bir anne iseniz ve sütünüz gelmiyorsa ve sizde sütünüz gelsin diye yağlı, şekerli yiyecekler yiyorsanız daha fazla kilo alabilirsiniz. Bu süreçte yapmamız gereken düzenli ve yeterli olarak sıvı almalıyız. Normal bir hamilelik süreci geçirdiysek bebeğimizi emzirip ve düzenli sıvı alarak bu problemden kolay bir şekilde kurtulacağız.

Bebeğimizi emzirmekle kalmayıp akşam yemeğinden sonra düzenli yürüyüşe çıkmalısınız. Yavaş adımlarla 40-45 dakika yürüye bilirsiniz. Yürümenin hiç bir sakıncası yoktur. Aksine kilo vermenizde yardımcı olacaktır.

Sizde yukarıdaki tavsiyelerimi uygulayarak sağlıklı bir şekilde doğum sonrası kilolardan en doğru zamanda kurtulabilirsiniz.

 

Bir başka konumuzda Anne sütü ne zaman bıraktırılmalı ? başlıklı yazımız olan anne sütü nasıl bıraktırılmalı, bebek ne zaman sütten kesilmeli ve emzik ne zaman bıraktırılmalı hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberBebekler nelerden mutlu olur?
Sonraki haberAnne sütü ne zaman bıraktırılmalı ?

HENÜZ YORUM YOK