Doğal Vücut Sıkılaştırıcılar Nelerdir ?

0
170

Vücut, esnekliğini zamanla kaybedebilir ve sarkmalar yaşanabilir. Bunun pek çok nedeni olabilir. Bunlardan biri doğal yaşlılık sürecidir. Bunun dışında özellikle kadınlar hızlı kilo alıp vererek bu sarkma sürecini hızlandırır. Aynı zamanda düzensiz beslenme, spor yapmama gibi durumlar da vücudun zamanla sarkmasına neden olur. Bu sarkmalar özellikle kalça, üst kol, bacak ve karın kısmında görülür. Bu sorunlarla yüzleştiyseniz ilk tavsiyemiz düzenli olarak spora başlamanız yönünde olacaktır. Belirli egzersiz programları, zamanla vücudunuzun sıkılaşmasını sağlar. Bu yüzden her sarkan bölge için farklı egzersiz hareketleri uygulamalı ve bunu düzenli hale getirmelisiniz. Kaslar yeterince güçlü değilse de bazı sarkmalar meydana gelebilir. Bunun dışında yediğiniz besinlere de dikkat etmelisiniz.

Belirli bir miktarda kalori almalısınız. Fazla yağlı, tuzlu, şekerli gıdalardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız. Vücudunuzu sıkılaştırmak için kullanabileceğiniz bitkisel yağlar da vardır. Bunlarla düzenli masaj yaptığınızda ve düzenli spor yaptığınızda kesinlikle farkı görebileceksiniz. Gereken malzemeler çilek yağı, portakal yağı, yasemin yağı, kayısı yağı, susam yağı, kantaron yağı, avokado yağı ve yosun yağıdır. Bu malzemeleri eşit olarak karıştırabilir ve düzenli olarak masaj yapabilirsiniz. Ayrıca cilt sıkılaştırmak için bir başka formülden daha yararlanabilirsiniz. 1 şişe gliserine 5 damla limon suyu dökün. İçine kırmızı acı biber de ekleyin ve 1 şişe biberiye yağı ekleyin. Hazırlanışı sırasında gliserin ve biberiye yağını birleştirin. Daha sonra kırmızı acı biberleri haşlayın ve limon suyuyla karıştırın. Tüm malzemeler hazır olduğunda blenderdan geçirin. Elde ettiğiniz karışımı 3 gün karanlık bir yerde saklayın. Bunun için karışımı folyoya sarabilirsiniz. Bu sıkılaştırıcı malzemeyi her gün düzenli olarak kullanabilirsiniz. Karışımı sürdükten sonra egzersiz yapmalısınız. Yaklaşık 1 saat bekledikten sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Bir başka konumuzda Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılır? başlıklı yazımız olan bakımlı, cilt ve doğal hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberSağlıklı Forma Girmek İçin Öneriler
Sonraki haberÇocuğunuzu Yeni Kardeşe Hazırlayın

HENÜZ YORUM YOK