Doğal Cilt Maskeleri Tarifleri

0
123

Her kadın güzel görünmeyi hatta daha da güzel görünmeyi ister. Fakat bu güzel görünmenin de belli bazı yöntemleri ve uygulamalar bulunmaktadır. Öncelikle belirtmek gerekir ki güzel görünmek için pahalı kıyafetler, pahalı bakım ürünleri ve benzeri durumlara gerek yoktur. İnsan kendine yakıştırdığı ile her zaman için en güzel olacaktır. Kadınlar da evlerinde yapacakları doğal malzemeler ile ve doğal cilt maskeleri ile daha güzel ve daha alımlı görünecektir.

Kadınların dikkat etmesi gereken en önemli nokta makyajdır. Makyaj güzel gösterdiği kadar cilde zarar veren ve çok kullanılması halinde erken yaşlanma, cilt hastalıkları ve yüzde yaralanmalar gibi durumlara sebep olmaktadır. En doğal haliyle makyaj yapılması her zaman için en doğru karar olacaktır. Tabi bir de makyajların her gece çıkarılması, yüzün doğal sabunlarla yıkanması ve temizleme sütleri ile temizlenmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde makyajın zararlı etkileri yok edilebilecektir.

Evde Hazırlanan Cilt Maskeleri

Kadınların güzel görünme sırlarının başında cilt maskeleri gelmektedir. Doğal olarak hazırlanacak ve evlerde uygulanacak olan cilt maskeleri her zaman için en iyi sonuçları verecektir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken temel nokta ise bu maskelerin periyodik olarak yapılmasıdır. Yani dengesiz zaman aralıkları ile yapılacak olan cilt maskeleri istenen sonuç alınamayacaktır.

Kadınların cilt sorunlarında en fazla problem yaşadığı nokta aknelerdir. Makyajın da etkileri ile çıkan akneler, siyah noktalar ve sivilceler için ende yapılacak olan yumurta akı, limon ve şeker maskesi bu sorunu tamamen ortadan kaldıracak ve ciltlerde tazelik ve parlaklık kazandıracaktır. Bu cilt maskesi yağlı ve kuru ciltleri olan her kadın tarafından yapılabilir.

Çay bardağının alt tarafını dolduracak şekilde limon suyunun içine iki çay kaşığı şeker ve bir yumurtanın akı dökülerek karıştırılır. Karışımın çok iyi olmasına ve bu malzemelerin tamamen karışmasına dikkat ediniz. Daha sonra karışımı yüzünüze sürünüz ve ortalama olarak 20 dakika bekleyiniz. 20 dakika sonra yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve kurulamadan o şekilde nemli olarak bırakın. Bu maskeyi 2 haftalık periyotlarda yaptığınızda cildinizde sivilce, akne ve siyah noktaların yok olduğuna şahit olacaksınız.

Bir başka konumuzda Evde Yapılan Cilt Maskeleri başlıklı yazımız olan cilt, cilt maskesi ve evde maske hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haber2016 Çocuk Modası
Sonraki haberYatak Odası Dekorasyonu

HENÜZ YORUM YOK