Diş çürümesini engelleyen mikrop

0
108

Çoğu insanın dikkat etmesine rağmen bir türlü baş edemediği diş çürümesi olayına kesin çözüm bulundu. Çoğu diş macunu artık bu verimli bilgiyi araştırıyor ve yakın zamanda katkı maddesi olarak ürettikleri diş macunlarına da ekleyeceklerini belirtiyorlar.

Şimdi gelelim diş çürümesine engel olan mikrobun ne olduğuna ; mikrop deniz yosunun da yer alan bir mikropta bulunmaktadır.Araştırmalara göre deniz yosununun mikrobun da bulunan bu enzim sayesinde diş fırçasının ulaşamadığı yerlere ulaşmaktadır. Aynı zamanda temizleme işlemini de gayet hızlı ve diş plaklarını keskin bir şekilde delerek gerçekleştirdiği kanıtlandı.

Diş plaklarını delen deniz yosunu mikrobunun enzimleri ise diş çürümesine neden olan keskin bakterilerin de temizlenmesine olanak sağlamaktadır. Diş plaklarının oluşumu çürüyen bakteriler nedeniyle gerçekleştiği bilinmektedir. Deniz yosununun faydaları arasında ise yine bu bakterileri diş plaklarından kazımak da yer alıyor. Aynı zamanda plakların tamamının diş çürümesine neden olmadığını da belirtmemizde yarar var. Deniz yosunu mikrobun da bulunan bu enzimlerin diş çürümesine neden olan bakterileri de dişlerden kazıdığı belirtilmektedir. Pek çok uzman yakın zamanda deniz yosunu mikrobun da bulunan bu eşsiz enzimleri diş macunlarına veya gargaralara kullanılacağını da öne sürmektedirler.

Bir başka konumuzda Sosyal fobi belirtileri nedir ? başlıklı yazımız olan sosyal fobi belirtileri, sosyal fobi nasıl yenilir ve sosyal fobi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberSosyal fobi belirtileri nedir ?
Sonraki haberAbiye Saç Modelleri Nasıl olmalıdır ?

HENÜZ YORUM YOK