Bebekler nelerden mutlu olur?

0
77

Bebekler ilk mutluluğu anne ve babasının sevgisinden alır.Bu yüzden ki etrafına gülücük saçan bebek anne ve babasından aldığı mutluluğu dışarıya gülücükler saçarak gösterir.

Bebeğiniz küçükte olsa sevgiye ve oyuna ihtiyacı vardır.Sadece altınını değiştirip,karnını doyurmak değildir bebeğin mutluluğu.Sevilen bebekler mutlu ve zeki olur.

Bebeğinizle birlikte oynamak onun en mutlu olduğu anıdır.Onunla oynadığınız zaman sizde mutlu olur günü tüm yorgunluğunu onunla birlikte atarsınız.

Anne ve babanın sakin tavırlar içinde olması gerekir.Sinirli oldukları zamanlar da bu durum da bebeğe yansır ve bebek huzursuzlanır.

Ten teması bebekler için önemlidir.Kendilerini güvende hissederler ve mutlu olurlar.

Bebeğinizle sürekli konuşun.Sizi anlamamış olabilir ama olsun ona o an yaptığınız işleri anlatın sesinizi duyduğu an kendini güvende hisseder.

Kendi başına yeni deneyimler kazanacak her objeyi dikkatle inceleyecek onu takip edecektir.Bir objeye dikkatli baktığında onun dikkatini dağıtacak hareketlerde bulunmayın.Rahatsız ettiğiniz takdirde ilgisi dağılacak ve konsantrasyon gelişimini engellemiş olacaksınız.

Bebekler müzikten hoşlanır.Örneğin altını değiştirirken ona şarkı söyleyin bu durum onu keyiflendirir.

Bebeklerin en mutlu olduğu anları anne ve babasının mutlu olduğu anlarıdır.Anne ve baba gergin ve stresli olursa bu durum bebeğe de yansır.

Mutlu anne-baba demek mutlu bebekler demektir.

saçan bebek anne ve babasından aldığı mutluluğu dışarıya gülücükler saçarak gösterir.

Bir başka konumuzda Bebekler günde kaç saat uyumalıdır? başlıklı yazımız olan bebekler kaç saat uyur, bir bebeğin uyku süresi ve ortalama bebek uykusu hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberBebekler günde kaç saat uyumalıdır?
Sonraki haberDoğumdan sonra ne zaman zayıflamalıyım ?

HENÜZ YORUM YOK