Anne ve babaları heyecanlandıran bir konudur bebeğinin ne zaman yürümeye başlayacağı.

Her anne baba bebeğinin ne zaman oturduğunu ne zaman başını dik tuttuğunu hatırlamazken ne zaman ilk adımı attığını hatırlarlar.

Bebeklerin yürümesi de emeklemede olduğu gibi farklılık gösterir.Kimi bebek öne doğru emekler kimi bebek geriye doğru kimi bebekse emeklemeden yürür.

Bebekler-Ne-Zaman-Yürümeye-Başlar

Bazı bebek erken yürür bazı bebek geç yürür.

Genellikle bebekler 12-15 aylık arasında ilk adımlarını atarlar.Bazı bebekler de farklılık gösterebilir.Kimi bebekse 9-10 aylıkken de ilk adımlarını atabilir.Eğer bebeğiniz 17-18 aylık olmuş ve daha yürümeye başlamadıysa bu konuyla ilgili çocuk doktorunuza danışmakta fayda vardır.

Ortalama bir süre verilecekse bu12-15 ay arasındadır.

Bebeklerin yürümesi anne babasının ilk ne zaman yürümeye başladığı ile de ilgilidir.

Eğer yürümek için çaba sarf ediyorsa bebeğinize destek olarak yürümesine yardımcı olun.Sonrasında ise kendinde o gücü bulacak ve tek başına yürümeye başlayacaktır.

Bebekler yürümeye başlarken desteğe ihtiyacı vardır.Onun yanında olarak ona o güveni verin.

Bebeğiniz ilk adımlarını atarken düşme yaşabileceğinden etrafında ona zarar verecek eşyalı kaldırın.Yürümeye başladığı dönemlerde düşme yaşayabilir.Düştüğü yerden hemen kaldırmayın.

Bebeğiniz ilk olarak yürümeye başladığında onun önünde durarak ellerinizi onu her an yakalayabilecek kadar yakın mesafede durarak yürütün ve daha sonra her geçen gün uzaklaşın.

Bir başka konumuzda Oyun parkı yatak modellerine öneriler başlıklı yazımız olan oyun parkı çeşitleri, oyun parkı modelleri ve oyun parkı yatakları hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberOyun parkı yatak modellerine öneriler
Sonraki haber2016 sezonu abiye modelleri şık öneriler

HENÜZ YORUM YOK