Aşkın Rengi

2
458

‘’Aşkın rengi var mıdır?’’ sorusu özellikle kadın olmak üzere her iki taraf için de merak uyandırır. Kadınlar hangi rengi giyecekleri konusunda şüphe duyarlar ve bütün renkleri denerler. Bazılarına göre ise aşkın rengi yoktur. Her rengin anlamı farklı olduğu için, aşkın rengi de farklı olabilir.

Kırmızı

Aşkın rengi kırmızıdır diyenler, kırmızıyı tutkunun ve kalbin rengi olduğu için savunurlar. Arzunun simgesi kırmızıdır. Aşk rengini kırmızı seçenler kendine güvenen insanlardır. Kırmızı, kışkırtıcı, canlandırıcı ve heyecan verici bir renktir. Seksapeli arttıran bir renk olmuştur. Mutluluğu temsil ettiği söylenir ve ayrıca iştahı açar. En uyarıcı renk de kırmızıdır.

Pembe

Gençliği, tazeliği ve güzelliği ifade eder. Yatak odasında kullanılan renklerden biri olmuştur. İnsanlar üzerinde romantik etki yaratmaktadır. Pembe rengi ile kolay fark edilirsiniz. Çekiciliği arttırır, sevgi ve neşe adına bir simge olmuştur. Ayrıca rahat hissettirir ve dinlendirir. Aşkın rengini pembe olarak seçenlerde heyecan ile dolu ve eğlenceli bir aşk hayatı olmaktadır. Aynı zamanda bebeklerin ve ufak çocukların da rengidir.

Mor

Nevrotik duyguları açığa çıkardığı için insanların bilinç altında korku hissini yarattığı fark edilmiştir. Asaletin ve gizemin simgesi olmuştur. Hafızayı tazeleyen bir etkisinin var olduğu da düşünülmekte. Tarihteki yüksek sınıfların mor ile giyinip kuşandıkları görülmüştür, bu da lüksü ve ihtişamı ifade eder. Aşk rengi olarak moru seçenler zengin bir hayal dünyasına ve sanata düşkünlüğe sahiptirler. Ayrıca aşkta da ruh ikizlerini aramaktadırlar.

Mavi

Aşkın rengi mavidir diyenler güven ve sadakati temsil ederler. Aynı zamanda mavi ile birlikte tutkulu bir aşk da yaşanır. Huzuru ve dinginliği ifade eder. Açıklamalara göre mavi giyen biri ile dertleşip içindekileri anlatmak daha kolay bir haldedir.

Beyaz

Aşkın rengi beyaz düşüncesine kapılanlar, mor renginde olduğu gibi asilliği temsil ederler. Ayrıca beyaz rengi saflığı, temizliği ve masumiyeti simgeler. Fakat sadece beyaz renk kullanımı gözleri yorar ve zihinde kötü etki bırakır.

Siyah

Gizemli ve karanlık demektir. İlk olarak gücü, tutkuyu ve asaleti simgeler. Aşk rengi olarak siyahı seçenler dominant, tutkulu ve iktidar sahibi aşk partneri olmaktadırlar.

Bir başka konumuzda İlişkilerde Aşkı Öldüren Nedenler başlıklı yazımız olan aşk biter mi, aşkı öldüren ve aşkın yaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberYatak Odası Dekorasyonu
Sonraki haberİrmik Tatlısı Nasıl Yapılır?

2 YORUMLAR