2016 Yılı Yaz ve Kış Modası

0
323

İnsan temel ihtiyaçlarını karşılamaya başladıktan sonra en çok estetik görünüme önem vermiştir. Bu estetik görünüm de tabi ki kıyafetler ile ve aksesuarlar ile sağlanmıştır. Dünyanın aslında çok uzun yıllara dayana bir moda geçmişi vardır. Hem kadınlar hem de erkekler bu moda geçmişinde kendilerine en güzel yakışını seçmiş ve bu seçimleri ile bir nevi varoluşunu gerçekleştirmiştir. Moda tarihinde ise bazı dönemlerde geçmişteki moda olan kıyafetler yeniden popülerlik kazanır ve farklı jenerasyonlar tarafından denenir. 2016 yılı modası da bu tekrar modalardan oluşturuldu.

Özellikle de 80’li yılların modası olan bol paça pantolonlar ve geniş bluzlar oldukça fazla tercih edilen kıyafet modelleri arasındadır. Bu modeller orta yaş ve üstü kişilerde farklı bir nostaljik tat bırakırken yeni nesilde ise oldukça değişik bir imaj gibi algılanmaktadır. Pop kültürü üzerine kurulu olan 80’ler modası gelmiş geçmiş en özgün tasarımları sunmaktadır.

Sokaktaki Herkes 80’lerden Fırlamış Gibi

80’ler modasına paralele olarak gerçekleşen 2016 yılı yaz ve kış modası aynı zamanda kombinler üzerine kuruludur. Yani 80’lere ait bir kıyafet daha günümüze yakın modellerdeki bir kıyafet ile kombin yapılarak aslında tarihsel bir bağ da kurulmaya çalışılmaktadır. Bundan dolayı da özellikle gençler bu farklılaşmaya çabuk ayak uydurdu ve 2016 kombin modası herkes tarafından benimsendi.

Yarasa kol elbiseler, bol tişörtler, bahçıvan pantolonlar ve daha birçok farklı ceket ve kabanlar oldukça popüler olmakta ve adeta 80’lere doğru bir zaman yolculuğuna çıkılmaktadır. 80’ler modası 2016 yaz ve kış modası tüm kıyafetlerinde uygulanan ve son derece de şık görünümler oluşturan kreasyonlar ortaya çıkarmıştır.

Geçmişin Nostaljisi Bugünün Modası İle Buluştu

Tabi moda deyince sadece elbiseler değil elbiselerin renkleri ve kullanılan aksesuarların da özellikleri eklenmektedir. Cıvıl cıvıl renklerde olacak elbiseler 2016 yılında insanlar tarafından oldukça dikkat çeken elbiseler olacaktır. Renkli taytlar ve elbiseler en fazla tercih edilen modeller arasındadır. 2016 modası içinde ayrıca büyük ve gösterişli takılar ve oldukça da farklı saç modelleri hem kadınlar hem de erkekler tarafından çok tercih edileceğe benziyor. Bu kıyafetler üstümüzdeyken tek eksik kalıyor o da 80’lerin unutulmaz partileri…

Bir başka konumuzda 2016 İlk Bahar Modası başlıklı yazımız olan 2016 moda, bahar modası ve kadın modası hakkında bilgiler verilmektedir.

BEĞEN :
Önceki haberSağlıklı Yaşam Rehberi
Sonraki haberPürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılır?

HENÜZ YORUM YOK