2016 İlk Bahar Modası

0
317

İlk bahara mevsimine çok az bir süre kaldı peki 2016 ilk bahar modasında en tarz kadın kıyafetleri ne olacak öncelikle ilk moda rengi mor olarak görülmekte kadın çantalarında ağırlıklı olarak mor renk hakim olmakta mor renkli tişörtler mor renkli bol salaş gömlekler ilk göze çarpan kıyafetler. Babet ayakkabılarda mor ve siyah karışımı renkler kullanılmakta bu senenin ilkbahar modası bayan çantaların neredeyse tamamında püskül görülmektedir. Küçük kare çantaların altından uzanan ip püsküller çoğu genç kadınların çanta tercihi arasında olacak 2016 ilkbahar modası için özel olarak tasarlanmış mor çerçeveli gözlüklerde ön planda görünüyor.

Yeni Tarz Makyaj Modası

Çalışan kadınların olmazsa olmazı makyajlarında her geçen yıl tarzı değişmektedir. Yeni moda makyaj sitili ağırlığında ilk göze çarpan göz makyajlarının daha koyu renklere dönmesi olmuş siyah ve pastel tonlarındaki makyaj tarzı ile kadınlar daha çekici ve havalı görünmekte özellikle pudra kullanımı ten rengi göre seçildiği takdirde bu tarz makyajlar çok doğal bir görünüm kazandırmış olacaktır. Kadınların makyaj yaparken dikkat etmesi geren en önemli nokta pudra seçimidir. Ten renklerine göre kullanılmayan pudralar daha çok maske gibi durmakta ve doğal görümümü tamamen kaybetmekte kadınların makyaj yaparken dikkat etmesi gerek ince bir ayrıtı da makyaj altına kullandıkları nemlendirici tercihleridir. Cilt tipine uygun nemlendirici kullanılmadığı takdirde ciltte pullanmalar olacak ve pudra kullanımınızda bu pullar çok çirkin bir görünüme sebep olacaktır.

2016 Saç Modası

Özellikle genç kızların tercih ettiği bir tarafı kısa bir tarafı uzun saç modası artık çok geride kaldı yeni tarz saç modası olarak saçlarını uzun kullanan kadınların oval kesimleri. Bu sene çok ön planda kısa saçlı kadınların ise kulak altı küt modelleri bu sene çok tercih edileceğe benziyor. Kadınların saç kesim modelleri olarak yüz hatlarına göre belirlemeleri gereklidir. Oval yüz hatlarına sahip bir kadının saç kesim tarzı kesinlikle kısa olmalıdır. Yuvarlak yüz hatlarına sahip kadınların ise saç kesim tercihleri uzun katlı kesim olmalıdır.

Bir önceki yazımız olan 2016 Moda Rüzgarı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

BEĞEN :
Önceki haberSağlıklı Yaşam İçin Ne Yapmalıyız ?
Sonraki haberEvde Yapılan Cilt Maskeleri

HENÜZ YORUM YOK